Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül egy kocsi havi...

Mennyibe kerül egy kocsi havi szinten?

Figyelt kérdés

Nő vagyok, és most tervezek életemben először autót venni. A kérdésem arra irányul, hogy kb. mire számítsak, mennyibe fog havonta kerülni a kocsi. Egy 10 éves Golf, kb. 130.000 km-rel, és kb. napi 15 km-t mennék vele, városban.

Mennyibe kerül biztosítással, adókkal, egy átlagos benzinfogyasztással stb. Kérlek, segítsetek nagyjából kiszámolni, fogalmam sincs, hogy mennyit fogyaszt egy ilyen autó, meg mennyi rá az adó, biztosítás stb. Hogy tudjam, mennyivel kalkuláljak. Köszi előre is!!!!


2011. jan. 25. 11:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

22:24

KKGFB, azaz Kedvezményes Kötelező Gépjármű Felelősség Biztosítás, ezt nézd meg.

2011. jan. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

éves biztosításodat olyan 30-40 ezerre tippelem, számolhatsz havi 15-30ezer ft-t tankolásra. egy garnitúra téli gumi + egy garnitúra nyári gumi az (gondolom 195/65 v 205/55-ös gumik vannak rajta) mondjuk megúszható 100ezerből, de utána arra nem kell költeni évekig, súlyadót nem tudom nekem szegeden szintén 77kw-ra 24000/év, ami annyira nem kevés.


egy-egy szervizintervallumot ha nem lehúzós helyen csináltatsz, akkor megúszhatsz 15-30ezerből, persze amikor nagyobb szerviz kell (fékbetétek, fékpofák, vezérlés csere), akkor jobban zsebbe kell nyúlni.


egyszóval: k*rva drága :D

2011. jan. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! Hát kicsit húzósak a dolgok, amiket leírtatok, és sok minden eszembe sem jutott volna, hogy arra is kell költeni. Szóval asszem még gyűjtögetek egy kicsit, mielőtt kocsit veszek...

Még egyszer köszi mindenkinek!

2011. jan. 26. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!