Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül egy kocsi havi...

Mennyibe kerül egy kocsi havi szinten?

Figyelt kérdés

Nő vagyok, és most tervezek életemben először autót venni. A kérdésem arra irányul, hogy kb. mire számítsak, mennyibe fog havonta kerülni a kocsi. Egy 10 éves Golf, kb. 130.000 km-rel, és kb. napi 15 km-t mennék vele, városban.

Mennyibe kerül biztosítással, adókkal, egy átlagos benzinfogyasztással stb. Kérlek, segítsetek nagyjából kiszámolni, fogalmam sincs, hogy mennyit fogyaszt egy ilyen autó, meg mennyi rá az adó, biztosítás stb. Hogy tudjam, mennyivel kalkuláljak. Köszi előre is!!!!


2011. jan. 25. 11:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Biztosításnál fontos hogy 25 év alatti, első kocsitulajdonos, nagyvárosban laksz. Bp a legdrágább. KW kéne tudni, mert már nem köbcentiben van a tarifa. kb évi 18000-80000ft között van. Sok mindentől függ.

A motor méretét is kéne tudni, és diesel vagy benzin de kb 1.4-1.6-1.9 lehet 5-10 literre lehet számítani. A diesel kevesebbet fogyaszt de rövid távokra nem ajánlom. Súlyadó van ami az adott város, település szab meg de kb éves 6000 ft.

2011. jan. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

30 feletti vagyok, kisváros, és első kocsim lenne.

77 kW, benzines kocsi.

2011. jan. 25. 11:30
 3/13 anonim válasza:
mivel első kocsi sok lesz a biztosításod.
2011. jan. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Tudna valaki konkrét összegeket írni? Hogy ez a sok mennyi kb.? 10 ezer, 20 ezer, 30 ezer.???

Csak megközelítőleg, de én még csak tippelni sem tudok, hogy kb mennyi lehet.

2011. jan. 25. 12:17
 5/13 anonim válasza:
ha jól emlékszem akkor 30. de van a neten kalkulátor kötelező biztosításhoz ott írják.
2011. jan. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
elsőnek ami fontos rögtön megvétel után az átírás : [link] . Utána biztosításdat pl itt ki tudod számolni: www.netrisk.hu , majd ne felejtsd el, hogy van szervíz költség is (jobb esetben csak olaj csere, szűrők csere, stb) rosszabb esetben vmi elromlik és azt javíttatni, vagy baleset következményét megcsináltatni, na de számolhatsz olyat is , hogy téli nyári kerekek. Nagyon sokba lesz.
2011. jan. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát én most el kezdtem fejben számolgatni egy ön által is említett nagyjából tíz éves autóval, csak a tankolás több mint havi 25000 forint, egyéb díjak és adók még olyan 5 E forintot kitesznek egy hónapban és ha szerencsés és ért valamennyit az autókhoz (olajcsere és nagyon alap dologok) akkor talán havi 10 ezer forint alatt is megúszhatóak a kopóalkatrészek, gumik megegyebek, és ott tartunk hogy még mindig csak egy fikcionális autóról beszélünk, hiszen ha Ön mondjuk használja a kocsit 5 évig akkor csak az autó értékvesztésével számolva még havi 8-9 ezer forint amibe kerül egy ilyen Golf, ha részletre veszi meg még többe. Én úgymond autópárti vagyok, de 7,5 kilométer oda, 7,5 kilométer vissza útra nem látom indokoltnak autó vásárlását, biztos vannak más alternatívák.
2011. jan. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem az utolsó válasz azért kicsit túlzás.

Tavaly vettem az első autóm, 19 éves vagyok. Kicsi, régi autó. Éves biztosításom 5000 (ötezer) forint, fogyasztásom annyi, amennyit van kedvem menni vele, alkatrészek kellenek, a kisautómhoz nem drágák, de eddig amiket megvettem többnyire fölösleges volt, a régi alkatrészt is meg tudtam barkácsolni :) Az autót olcsón tudtam megvenni, sok baja volt, de ha ráérek szerelgetem, már csak elektromos bajai vannak, de nem gáz. Havi szinten a fenntartási költséget mondjuk egy 10000-esre saccolom, de sokat mondok. Szerelőhöz egyszer vittem az autót, még amikor megvettem, fél órás szerelésért 10000 ftot elkért, így akkor határoztam el, hogy szerelőhöz többet nem viszem :) Ha nem te, vagy ismerősöd javítja, elég húzós egy autószerelő.

2011. jan. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Tavaly vettem az első autóm, 19 éves vagyok. Kicsi, régi autó. Éves biztosításom 5000 (ötezer) forint, fogyasztásom annyi, amennyit van kedvem menni vele, alkatrészek kellenek, a kisautómhoz nem drágák, de eddig amiket megvettem többnyire fölösleges volt, a régi alkatrészt is meg tudtam barkácsolni."


Igen, de a kérdezőnek egy konkrét típusa, konkrét vételi cédulája és konkrét utazási távja is van. A VW Golf se nem olyan nagyon pici, se nem olyan nagyon öreg, első autóként 25-30 E Forint lenne a biztosítása. Ha napi 15 Km-t mennek vele az 15*31=465 km havonta, ami baráti fogyasztás mellett is 65-70 liter benzin, az meg havi benzinköltségre sehogy sem jön ki 20 Ezer magyar királyi pénz alatt (7 literes fogyasztással), de átlagos városi autózással és az emelkedő üzemanyagárakkal inkább 25-30. Viszont az autód állapota is érdekes lehet ha ilyen házi-tákolással csinálgatod, műszakira biztos nem gurulnál be vele te sem, vagy nagyon meglepődnél mikor közlik veled hogy miket felejtettél el rajta karbantartani. Na meg gondolom télen te nem használsz autót, az megint sokat levesz a költségekből, meg az embernek előre be kell kalkulálni azokat a költségeket is amik váratlanul felléphetnek egy használt autó vásárlása esetében (pl. ha 500.000 HUF-om van autóra, akkor nem 500.000 HUF-ért veszek autót). Szumma szummárum, jobban megéri havi párezer forinttal többet kiadni az autó szerelésére és biztonságban autózni mint utólag meglepődni hogy "Jéé, nem fog a fék!", "Időre oda kell érnem, de pont most nem indul be...", stb..

2011. jan. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ezt a dumát...

"Tavaly vettem az első autóm, 19 éves vagyok. Kicsi, régi autó. Éves biztosításom 5000 (ötezer) forint, fogyasztásom annyi, amennyit van kedvem menni vele, alkatrészek kellenek, a kisautómhoz nem drágák, de eddig amiket megvettem többnyire fölösleges volt, a régi alkatrészt is meg tudtam barkácsolni."


5000

hm... még negyedévre is baromi jó lenne...

Most számoltam ki egy fityó (Polski fiat 650P), vidéki tulajdonos, 19 éves, 17-évesen jogosítványt szerzett személy, A0-s biztosítását...


A KÖBE éves szinten 29 565 Ft-ot kér rá, ez negyedévre: 7 290 Ft. Gondolom kicsit kamuszagú az az évente 5000 ft. De...


A hölgy biztosítása a 2001-es 1.6-os 77kW-os Golfra kb. évi 27 688 Ft negyedévente: 6 922 Ft. Persze ez változhat pluszba, ez a legolcsóbb biztostó jelenleg. A Volkswagen megbízható autó, igy csak a kopóalkatrészek, és olajcserére kellene fizetni, meg persze a benzinre. Nem javasolnám az 1.6-os motort, jobb az 1.4-es persze le leszek hurrogva, de már megszoktam.

Az átírás 27115Ft, az eredetiségvizsgálat 18500Ft, a forgalmi+törzskönyv 12000Ft.

Innentől jöhet a kötelező cserék, pl vezérműszíj+görgő: kb 40000+munkadíj, olajcsere, 8-16000+munkadíj. Az adója éves szinten olyan 12-14000Ft. Ezzel szeretném hangsúlyozni, hogy első autónak semmiképpen nem vennék 1.6-ot.

Remélem segítettem valamennyit.

2011. jan. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!