Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kb. mennyibe fájna egy ilyet...

Kb. mennyibe fájna egy ilyet összehozni? (Gyári 2es Golf-ból) (Lejebb)

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=ABrj05mn45I&feature=fvw


Most az optikai tuning nem érdekel...illetve érdekel de első az erő majd utána a szépség!


2011. jan. 24. 23:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Tuti többe mint amennyibe a nyers kocsi kerül.
2011. jan. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az egész cakum pakk kb 1.5 millió + az autó
2011. jan. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

23:25 vagyok


ki lehet hozni olcsóbban is


csak akkor valószínű hogy elszállsz az útról, nem fogsz tudni megállni, szétesik alattad a kocsi és max 200 km-et fogsz menni az autóddal mert szétnyírja a motorod

2011. jan. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Szerintem ennyit, akár többet is képes vagyok rááldozni, de ez majd a későbbiekben derül ki igazán:D

2011. jan. 25. 08:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát szerintem többet is számolhatsz másfél milliótól.Egy ilyen kaliberű Lada motor kerül kb 800 ezerbe.Az pedig jóval olcsóbb technika mint a Golf.


De ez a motor is kerüljön 800 ezerbe.Ahhoz át kell alakítani a hajtást.Erősített kuplung,egyenes fogazású váltó,sperdifi,erősített féltengelyek.Ez a másik 450 ezer forintos tétel.


Ha már mész mint a barom,akkor le is kell tudni fékezni az autót.Komoly fékek kellek.Elöl hátul tárcsával.Minimum előre valami versenyfék (tárcsa,nyereg,betét,stb).Jó indulattal a fékrendszerre is számolhatsz 80-100 ezret.


Az erő és a jó fék mit sem ér,ha nem tudod az úton tartani az autót.A nagyobb teljesítmény miatt erősíteni kell a lengőkarokat és a kerékagyakat.Ki kell cserélned a lengéscsillapítókat valami keményített sport változatra,a rugókat úgyszintén.A gyári gumi szilentek mehetnek a kukába.Bronzból vagy danamidból kell készíteni ezeket.

A kanyarstabilizátorokat szintén erősíteni,vagy cserélni kell.A stabilabb úttartás érdekében meg kell szélesíteni a nyomtávot.A szélesítő pogácsákhoz pedig tőcsavarok kellenek.Csak az utóbbi kettő 50 ezres tétel.Az egész futómű átalakítása 250-300 ezer.


Ekkora teljesítményhez és sebességhez erősítened kell a kasztnit.A rugótornyokat,doblemezeket,futóműbekötéseket és a nagyobb teherviselő elemeket átvarrással és/vagy átlapolással kell erősíteni.Esetleg egyéb megoldásokkal.

Ez után jöhet a bukócső,ami nem feltétlenül a biztonság miatt kell.Ez is a karosszéria merevségére játszik.Ekkora teljesítményhez már ezt is illik,hogy elbírja a kasztni a megnövekedett terhelést.Bukócsőből,csak hivatalos,műbizonylatos változatot használhatsz,amit minősített gyártó szerel be.Balatonyi,Grámán,Pénzes stb.

Egy alap bukóketrec 90 ezer Ft környékén kezdődik és a határ a csillagos ég.

A fentebb leírt kasztni erősítések és az egéyb lakatosmunkák 350-400 ezer forintot vesznek igénybe.


A bukócső veszélyes üzem,ezért kellenek versenyülések és minimum 3 pontos verseny öv.Ez a kettő egy laza tétel,80 ezerből ki lehet hozni.


Az autót le kell vizsgáztatni,különben csak nézegeted.Vagy zárt pályán használod.Átépítési engedély,gépkönyv,hatósági vizsga stb.Ezek az árát nem tudom,de egy 100as tuti van.


Eddig ha jól számolom akkor 1,8 milliónál járunk és még nem számoltuk a jó állapotú használt autó árát,ami 200 ezer.Az átírás 60 ezer.Ez máris 2millió fölé nyomja a kocsi árát.

Egy valamire való fényezés 200 ezer Ft.Az egyéb optikai tuningokról nem beszélve.


Szóval szerintem 2,5 milliót számolhatsz nyugodtan.

Ehhez párosul még a biztosítás,teljesítmény adó és persze a tankolás.Nem 6 litert fog fogyasztani!!!

Arról nem szólok egy szót se,hogy ezt az autót újra meg kell tanulni vezetni!!!


Ha nem akarsz vele komolyan versenyezni,csak arcoskodni a csajok előtt,akkor nem éri meg.Vegyél inkább egy újabb kocsit.


De ha neked az utcán vagánykodásra megéri,hogy egy 25 éves autóra ennyit áldozol,akkor hajrá.

2011. jan. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja persze és a Teszkós noname gumik nem jók.Minőségi,nagy teherbírású gumik kellenek 15-16 colos és minimum 195-ös méretben.Ezeknek darabja 40 ezer körül kezdődik.De ezekhez kellenek felnik is,20 ezres darab áron.További 200-250 ezer.


Jól gondold meg.

2011. jan. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

huh:D


Hát köszönöm szépen!:)

2011. jan. 25. 15:32
 8/9 anonim ***** válasza:

sose értettem hogy ezeknek mi értelme van.

De egyre kérlek: ezt vagy csak zárt pályán, vagy mielőtt kimerészkedsz vele az útra, nagyon tanulj meg vezetni, mert egy ilyen kaliberű kocsi már súrolja a "fegyver" kategóriát, amivel nagyon könnyen lehet embereket ölni... és ezt nem viccből mondom.

2011. jan. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Persze persze...


Fiatal vagyok nem meggondolatlan:)


Arra hogy nem érted mire jó nem tudok mit mondani...Én sem értem mire jó a foci és még sok-sok dolog amit nem szeretek...:D

2011. jan. 26. 15:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!