Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Műszaki vizsgára vinném a...

Műszaki vizsgára vinném a mocimat, egy Jawa 350 Californiát. Mire kell jobban odafigyelnem?

Figyelt kérdés
2011. jan. 22. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Amikor én vittem, kivették a kezemből és a vizsgabiztos betolta a sorra. Átnézték a lámpákat, hogy szabványosak-e, körbenézték mennyire rozsdás, van-e olaj folyás. Kipróbálták a lámpákat, indexet, kürtöt, stb...

Rátették a fékpadra, és lepróbálták az első-hátsó féket.

Utána kitolták a másik oldalon, és mehettem fizetni!

Mindez a kispesti Kf-en.

2011. jan. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez az első motorom és az első vizsgáztatásom is

Köszönöm a segítséget!!

A kilométeróra számlálója nem forog, de méri a sebességet rendesen. Sz számít ilyenkor vagy lecseréljem inkább?

2011. jan. 22. 22:47
 3/5 Go Moto Guru válasza:

Nagyon fontos a vizsgánál, hogy megfelelő állapotú gumi legyen a motoron (gumi profil és ne legyen kirepedezve, elöregedve).

Hátsó prizma mindenképpen legyen.

Fékek egyenletessen, hatásossan fogjanak.

Lengéscsillapítók állapotára is érdemes figyelmet fordítani.

Idős motort érdemes még alaposabban átnézni, mert a vizsgát lehet, hogy meg lehet úszni, de a te biztonságodat kockáztatod, ha valami nem tökéletes a motorodon!

Vagy vidd szakemberhez, vagy kérj segítséget és csináld te az instukciók alapján, de csak akkor, ha biztosan megtudod tökéletesen csinálni!

2011. jan. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Zöldkártya van a kétüteműnél? ÉS a füstöt, a km órát nézik-e? Köszönöm a válaszokat :)
2011. jan. 23. 11:36
 5/5 Go Moto Guru válasza:

Motoron egyenlőre nincs zöld kártya.

Az órát nem nézik tüzetesen, csak meg legyen és működjön.

2011. jan. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!