Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyivel lehet tolatni?

Mennyivel lehet tolatni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Szabály nincs rá, de az ésszerüség azt követeli, hogy minél lassabban, 20-nál nem többel, mert - föként másokra nézve - igen veszélyes.
2011. jan. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Így van.A tolatás általános szabályain kívül nem vonatkozik rá sebességkorlátozó szabály.Elvileg ahol 90 a megengedett,ott tolathatsz 90-el(ha bírná az autó persze).

Önmagában nem is a hátramenet veszélyes,hanem az,hogy tolatva megváltozik az autó kormányzási geometriája és ezáltal instabillá válik a kocsi.

Másrészt az autó jelzőfényei is becsapósak tudnak lenni.Ez a közlekedés többi résztvevőjére jelent veszélyt.Normális esetben a piros fény távolodik,vagy veled egy sebességgel halad,és nem pedig közeledik.


Amúgy asszem indiában(?) van egy taxisofőr,aki lámpát cserélt az autóján és évek óta tolatva jár.:)

2011. jan. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nincs megszabva hogy mennyivel lehet, de én tolattam már nyergessel 30km/h val is szlovákiában egy telephelyen
2011. jan. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Amennyivel szalad mögötted a szerencsétlen. :D


Komolyan: Van rá egy szabály, az ésszerű(azthiszem, de lehet más) sebesség túllépése. Tehát ha mondjuk 60 al tolatsz, az nem logikus. Ugyanez vonatkozik előre menetre, ebből szerintem jobban érthető:


Ha sötét van, lassabban mész, tehát ésszerű sebességen belül, hogy lásd ha akadály tűnik fel.

Ha esik, óvatosabban mész megint, hogy meg ne csússz.

Ha tehát tolatsz, olyan sebességet kell tartanod, ami mellett még észreveszed a hirtelen feltűnő akadájt, tereptárgyat.

2011. jan. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!

Úgy látom rosszul tettem fel a kérdést, mert én úgy értettem, hogy mennyivel KÉPES egy autó tolatni??

Nyilván van vmi maximum,csak én erről sehol semmit olvastam és kíváncsi voltam.

2011. jan. 20. 10:10
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
egy autó elvileg annyival tud(na) tolatni mint amennyivel előre tud menni 1-es fokozatban.
2011. jan. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó jól mondja.Egy átlagos autóban csak minimális mértékben tér el az 1. és a hátrameneti fokozat áttétele.A rükverc többnyire rövidebb,mint az egyes,ezért valamivel lassabb is az autó hátrafelé.Ha a nagy átlagot nézzük ez kb 40-50km/órát jelent.

Kivétel a hosszú áttételű egyesel rendelkező autók.Ilyen váltók manapság sportkocsikban vannak.A régebbiek közül talán a Ladát említeném,hiszen nagyon sokan használnak versenyváltót közúton is.Mára ez annyira olcsó lett,a Ladánál,hogy bárki megengedhet magának egy R váltót.

Ezeknél egyesben akár 80-85km/ órával is mehet az autó,de a rükverc gyári,rövid áttételű marad.Hátrafelé ugyan úgy 40-50km/óra lesz a csúcs.

2011. jan. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak egy vicces dolog:

A Gallardot anno úgy reklámozták, hogy 112 km/h a végsebessége. Ez megcsillagozva, alul pedig, hogy hátramenetben :)

[link]

2011. jan. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Megtaníthatlak hogy kel tolatva drifteléssel parkolni. Én minden kanyart driftel veszek be.
2011. jan. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!