Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Vankel motor együtemű?

A Vankel motor együtemű?

Figyelt kérdés

xD


egy másik kérdés: http://www.youtube.com/watch?v=bt9NGA0GhQo

mi akar ez lenni? 6 ütemű???


2011. jan. 8. 21:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

szerintem a vankel is 4 ütemű mert nem egyszerre végzi el a dolgokat.


2. ránézésre nem tudom milyen a 6 ütemű de van olyan, annyi a lényege hogy 5. ütembe vizet prolaszt az égéstérbe és ahogy az gözzé robban akkor tágul, 6. ütembe pedig a vízgőzt nyomja ki a kipufogón.


[link]

2011. jan. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

köszi. a 6 ütemű nemnagyon tettszik. szerintem a négyütemű lesz még egy ideig a nyerő.


ha jobban meggondolod, a Vankel motor egyszerre végzi el a négy ütemet. tuti, hogy négyütemű?

2011. jan. 9. 00:15
 3/15 anonim ***** válasza:

hot honnan nézzük :D mert valóban egyszeri forgással elvégez mindent a vankell, de mégsincsenek egyszerre az ütemek.


tehát a kétüteműnél egyszerre szívsürít és gyújt kipufog, addig a vankelnál ezek a dolgok még is külön vannak


a 6 ütemű motor pedig nem rossz mert 30%-al kevesebb a fogyasztás és 30%-al nagyobb a teljesítménye, csak vizet kell mindig utánnatültügetni.

2011. jan. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
na mind1, hagyjuk a Vankelt :D abba a 6üteműbe beleolvasnék, de nem ugrik be az a weboldal, amit belinkeltél. esetleg, ha megkérhetlek, linkeld be még1x mert az előző hibás. köszi :)
2011. jan. 9. 02:04
 5/15 anonim ***** válasza:

Wankel, nem pedig 'Vankel'! És négy ütem!

És így működik:

[link]

2011. jan. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

bocs, ennyire nem voltam belemerülve, de megjegyzem :)


miért négy ütem? elmagyaráznád? reflexszerűen én is rávágtam, hogy négyütemű, de kicsit elgondolkoztam rajta, és rájöttem, hogy nem is olyan egyszerű ezt megállapítani. míg a háromszög 1x megfordul, 3x szív, sűrít, robban, kipufog.

a sűrítést, kipufogást, meg a szívást egyszerre végzi. ebbe az ütembe a robbanás is belefoglalható.

légyszi, küldj egy elfogadható magyarázatot, hogy miért négyütemű. köszi :)

2011. jan. 9. 08:52
 7/15 anonim ***** válasza:

Ott alul mondjuk szépen el is van magyarázva, de megpróbálom:


[link]

Első ütem: Szívja be a levegőt, valamint a benzint(a nyílnál látható)! Ez a szívás üteme.


[link]

Második ütem: A benzin-levegő elegy összesűrűsödik, ez a sűrítés üteme. Ismét a nyílnál figyeld.


[link]

Harmadik ütem: A gyújtógyertya a felmelegedett, összesűrített benzin-levegő elegyet meggyújtsa. Ez a robbanás üteme, és ismét a nyílnál figyeld.


[link]

Negyedik ütem: A robbanás okozta gázok távoznak az égéstérből, ez a kipufogás üteme. És ismét a nyílnál figyeld.

Remélem most már világos lesz, bár tényleg nehezen érthető.

2011. jan. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Vágom, hogy miért nem érted

"a sűrítést, kipufogást, meg a szívást egyszerre végzi. ebbe az ütembe a robbanás is belefoglalható"

Ezt úgy képzeld el, mintha egy négyhengeres motor lenne. A négy hengeres motor esetében csak annyi a különbség, hogy külön vannak ezek választva. Ott az van, hogy mindegyik henger egy-egy munkaütemet végez. Amíg az egyik sűrít, addig a másik szív, a harmadik "gyújt"(vagyis robban) a negyedik pedig kipufog. Itt minden egyszerre zajlik le, egy helyen ;)

2011. jan. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

köszi :) bár lenne még ezzel kapcsolatba 1-2 kérdésem, de nem akarok senkit idegesíteni :D

kösz a válaszokat mindenkitől!

2011. jan. 9. 13:30
 10/15 anonim ***** válasza:

Kérdezz nyugodtan, nem vagyok ideges.

TÉNYLEG NEM VAGYOK IDEGES! ELHISZED, VAGY BEVERJEM A FOGADAT????

:D

2011. jan. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!