Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Insignia, vagy Chevrolet...

Opel Insignia, vagy Chevrolet Cruze?

Figyelt kérdés

Mindkettő tetszik, Cruze picit olcsóbb, de szívem az Insignia felé húz. Most Opel Vectrám van, szeretem, komolyabb gond sem volt vele a 4 év alatt.

Maradjak márkahű? Chevy problémás autó?


2011. jan. 4. 13:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%

Hát nagyon nem egy kategória. Az új Opelek minőségben már közelítenek a prémium márkákhoz, hozzá képest a Cruze egy koreai roncs.

Apunak egy Insigniája van, 2 literes, turbós, benzines, ráadásul összkerekes, jól megy és bár egy kicsit sokat fogyaszt, de szerinte(m) nagyon jó kocsi.

2011. jan. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Ég és föld a kettő.

Az Insignia egy nagyon komoly darab lett, (meglátod ha beülsz a Vectra után). Minden szemszögből kiforrott példányról beszélhetünk, prémium minőségű belső térrel, fejlett benzines és dízel motorokkal.


A Cruze teljesen más világ. Középszerű, új konstrukció ugyan de sem motorikusan, sem felhasznált anyagok minőségében nem ér fel az Insigniához! Sokkal "igénytelenebb" kevesebb fenntartási költséggel természetesen.


Ha van pénzed az Insigniára egy percig se habozz!

2011. jan. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Igen, a Cruze tényleg fapadosabb, de külsőre az tetszik jobban, azért van még a pakliban (meg ugye az ára).

Insigniából alig lehetett kirángatni a szalonban, bár próbakörre nem vittem el, viszont sokat olvastam róla. Csak a feneke nem nagyon tetszik.


1.8-as benzinessel venném utóbbit és 5 ajtóst. Cruze esetében annyira nem néztem utána.


Mondjuk az év autója is lett az Insignia.

2011. jan. 4. 13:24
 4/21 Harmoka ***** válasza:
Én nem értek az autókhoz, de ha anyagilag nem gond, inkább az Insigniát válaszd. Egyik barátunk cégvezető, hosszú évek óta mindig Opeleket vesz cégautónak és ahogy látom, (és Mondja) bevált neki a márkahűség.
2011. jan. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Ez a másik gond, a pénz.

Vagy fullos Cruze, vagy közepes Insignia. Hitelt nem akarok.

Insignia amúgy mindenben tökéletes lenne, csak a feneke..., de maximum onnan nem nézegetem.

2011. jan. 4. 13:52
 6/21 anonim ***** válasza:

Alkudsz ha tudsz az Insigniára. Hidd el, le tudsz belőle csalogatni pár százezret, vagy esetleg egy jobban felszerelt példányt tudsz belőle összehozni!

:)

2011. jan. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Ezt nem mondod!? Hogy?

Mondjam, hogy kérek be biztonság csomagot 400-ért, ha ad Infinity hangrendszert GPS-szel, vagy hogy???

2011. jan. 4. 14:01
 8/21 anonim ***** válasza:
Csakis Opel. nekünk is ez volt a választási lehetőség pár hónapja. Chevrolet Cruze vagy Opel (de nem insignia, hanem Astra H). Végül az Astra H lett. Drágább volt, de utólag sem bánjuk. A szomszédnak van Chevrolet-ja, de ő nagyon elégedett amúgy vele, és ő pont a régi Opeljét cserélte le rá két éve.
2011. jan. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Alku pozícióba kell kerülnöd.

-Autóbeszámítással, készpénzes vásárlással, azzal hogy nem csak a zsír új érdekel hanem a "szalon" vagy a "teszt" autó is. Az ilyen húzásokkal komoly összegeket lehet leakasztani.

pl: Egy 9(!) milliós Exeo-t így vittek el (bemutató autó volt) bevittek egy 260e km-s 2004es 1.6os Alteát. Megkérte a srácot, hogy akkor egyezkedjenek. A Srác mondott egy pofátlan összeget az Exeoért, és egy alacsonyat az Alteára. Az Alteás fordítva. A két ár találkozott valahol az Exeo-t 5.8 környékén vitték el. Mindenki boldog volt.

A Fordosoknál ugyanúgy megy, amik kint vannak árak azok a "vágyálmok" rendszerint olcsóbban el lehet hozni a szalonból.

Opelosnál, (kemény dió) eladó, illetve üzletvezető függő. Nyilván "sz@rt" nem fog odaadni, viszont kemény csatára kell készülnöd. Az is lehet hogy nem annál az Opelosnál veszed meg a kocsit. Amit én tudok, hogy jelenleg 3-4 olyan Opelos van aki azért kér előleget, hogy az importőr felé tudja törleszteni a fennálló milliós tartozásait. Ha egy ilyenhez bekopogtatsz készpénzzel, hogy TE itt most kifizeted az egészet akkor jó esélyekkel pályázhatsz erősebb motorral felszerelt példányra is. Mert ő megszabadulhat egy szalonautótól, vagy tesztautótól, amit egyre kevesebbért tudna eladni, neked meg meglesz a nagyobb felszereltségű autód:)

2011. jan. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
59%
Opelt vegyél, sokkal jobb, kiforrottabb, mint a Chevrolet.
2011. jan. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!