Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy vettél autót? Gyűjtöttél...

Hogy vettél autót? Gyűjtöttél rá pénzt vagy hitelből?

Figyelt kérdés

Először is az írjon aki nem a szüleitől kapta a kocsit, hanem a fizetéséből gyűjtött rá. Az se írjon aki többszörös milliomosként vett autót. Az átlag emberek érdekelnek akik 100-130ezer forint körül keresnek vagy annál kevesebbet.

Mennyit tettél félre havonta és mennyi időn keresztül? milyen autót sikerült venned?

Aki hitelt vett fel az miért döntött így?


2010. dec. 30. 07:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

hali

kiskoromtól gyűjtöttem és 23 éves koromban vettem egy használt klasszikus mini morrist

eleint esok baj volt vele,de aztán meggyógyult az autó

2010. dec. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

17 évesen vettem az autómat Egy Lancia dedra 2.0 TDS.Jó gép.

Nem kimondottan erre gyűjtöttem,csak volt spórolt pénzem(nem voltam 14 éves,amikor már egyedül laktam és dolgoztam meg persze a sulit se hagytam ott.)

Gyorsan össze jött a pénz,mert nagyon sokat dolgoztam.De házat akartam venni,így másra is kellett(hitelbe önerőnek) így max átírással együtt tudtam kocsira költeni 500 ezer forintot.400 volt az autó,majdnem 100 ezer meg az átírás,eredetvizsga,biztosítás.

Átlagban 70-90 közt kerestem(építőipar mezőgazdaság) ebből lejön az albérlet(tanya) 10 ezer és a kaja max 20 ezer volt.Rezsi csak villany volt,így arra 5-8 ezret fizettem.A suli volt húzósabb,drágák voltak a könyvek,de ez "csak" szeptemberben volt kiadás.

Így hamar össze jött.

20/L

2010. dec. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Meg kell hogy mondjam hogy nem tudom meddig gyüjtöttem rá.Elég sok nyári melom van benne.De a jogsit is saját eröből meg az autot is saját pénzből vettem.Azt tudom hogy a jogsimat két évig huztam.Nem volt sose annyi pénzem hogy fizessek.Utána meg a Balagási lovém 60-70ezer forint,Meg nyári keresletből vettem meg az autot.Igaz Hogy egy 120as skoda de nekem a legdrágább autó a világon.Imádom
2010. dec. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

hát igazából,még nincs kocsim most vagyok 17/f

de,apám régebben vett egy autót bátyámnak,amit majd megcsinálunk neki...de nem lett semmi,most is áll a gép.

Karosszériásnak készülök,így hamarosan össze rakjuk a gépet

viszont feltételei vannak...(rossz jegyeimet javítsam ki...)

2010. dec. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kösz hogy írtatok.

A jogsim árának a 75%át én fizettem, a többit apám pótolta.

Ha elvégzem a sulit és lesz munkahelyem akkor legalább 30.000ft-ot félreteszek autóra, ha jól fizető állásom lesz akkor még többet, így 2 év alatt összejön egy normális autó ára.

2010. dec. 30. 16:44
 6/12 Beatrix17 ***** válasza:
Az első fele örökségből+gyüjtögetésből volt,a második is egy összegben,jó pár hónap gyüjtögetés után+az elözőböl maradt némi kp,és a mostanit is nagyon baráti áron,de egy összegben fizettem ki.
2010. dec. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát én a legutóbbi autómat az előző autóm eladásának bevételéből vettem. Igaz, ez presztízsmárka, több milliós kategória. Az előző autót pedig egy családi vállalkozásbéli ügylet részesedéséből vettem.
2010. dec. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyár óta gyűjtöttem, minden napi diákmunkával, most tél elején vettem egy autót, x összegért, és még megtartottam annyi pénzt, hogy fenn is tudjam tartani, ne legyen olyan gond, hogy nincs pénzem a javításra, benzinre stb. Első autóm.

19/f

2010. dec. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: Kár hogy nem írtál konkrétumokat hogy mégis mennyit tettél félre, mennyiből és milyen autót sikerült venned.
2010. dec. 30. 19:47
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok az utolsó, direkt nem írtam konkrétumokat... 700000-et gyűjtöttem össze, de ebből a nyár alatt összegyűjtött pénz kb a fele volt. Nyáron elment sajnos majdnem 200 ebből az összegből, de nyáron akartam kocsit venni már, csak amiatt nem jött össze, és most december elején vettem meg a "meseautót" 80000 ft-ért, ami nem más, mint egy ... kis Polski :) Átírás 40000, éves bizti 5300 ft (budapesti vagyok, és A0 kategória, hehe) így még marad pénzem a karbantartásra, javításra stb, de még mindig gyűjtök, jövő év vége felé szeretnék elköltözni.
2010. dec. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!