Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 250-es mz 350-es jawa berúgóka...

250-es mz 350-es jawa berúgókar eltudja törni az ember lábát?

Figyelt kérdés

és ennél nagyobb köbcentijű motorokon miért nincs berúgókar?

hogy van ez a visszarúgás? és miért van nagy köbcentijűeknél ez a visszarúgás?


2010. dec. 29. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor tudja eltörni, ha valaki különösen szerencsétlen és akkor is a bokára jelent veszélyt. De talán tízezer esetből jó, ha egy ilyen.

Egyébként létezik nagyobb motorokon is berúgókar. Tudtommal a krosszmotorok berúgósak, hogy ha verseny közben leállnak, újra lehessen őket indítani. Sőt, sokáig a nagymotorokon is volt berúgókar. A 600-as, 750-es bokszer BMW-ken sokáig alkalmazták a jellegzetes, hosszanti tengelyű berúgókart, a Honda is sokáig megtartotta a CB-ken és általánosságban kb. 20 éve tűntek el teljesen a motorokról. Ennek oka a teljesítményhajsza miatt megnövekedett hengerűrtartalom és sűrítés (egy 10 fölötti sűrítésű, 1000-esnél nagyobb motorhoz egy ló kell, hogy berúgja), illetve a költség- és tömegcsökkentés (nem kell kialakítani a berúgórendszert, nem kell gyártani az alkatrészeit) és az elektromos berendezések megbízhatóbbá tétele volt.

2010. dec. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
kössz
2010. dec. 29. 16:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer régen majdnem sikerült 250 Mz vel, a kormány balra volt fordítva, nem figyeltem csak berúgtam, visszarúgott és a kormányba vágódott a lábam, nagyon fájt de nem tört el.
2011. jan. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
nekem 350 es berúgó a cross csizmám szakította fel, ahol eléggé vastag a műanyag
2011. jan. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!