Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki (1998) Swift-ben miért...

Suzuki (1998) Swift-ben miért nem működik a fűtés? (többi lent)

Figyelt kérdés
Ma (is) -6 fok volt, beindult rendesen, 20 percig ment alapjáraton, a hűtővíz normális, a mutató középen, de hiába kapcsolom be a ventilátort, csak hideg levegőt nyomat. Fűtéskapcsolót meg a levegőút szabályzókat kapcsolagattam ide-oda, de csak hideget fúj. Mi lehet a baja?
2010. dec. 28. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Gondolom szétakadt a bowden a fűtéscsapnál, vagy eltörött a fűtéscsap.
2010. dec. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
Befordulnék ott nálatok a legközelebbi Suzi szervíz udvarára és meginterjúvolnám a szervízvezetőt,legalább is én így kezdeném.
2010. dec. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, 73%-os, ez a legbiztosabb megoldás... de...

a 98-as suzuki swift nem képvisel túl nagy értéket, így nem valószínű, hogy gazdag ember kérdezte meg, hogy mi baja lehet. A suzuki szakszervízben az alkatrész árak is kb két-háromszorosak a normál bolti árakhoz képest. Igaz, sokkal egyszerűbb begurulni egy szervízbe, mint maga megoldani (ugye tudjuk, a suzuki egyszerű autó), viszont sokkal-sokkal költségesebb.

A többség nevében kérlek, ha nem tudsz értékelhető választ adni egy ilyen kérdésre, inkább ne válaszolj, mert lehet sokaknak, mint pl. nekem is, az ilyen válaszoktól kinyílik a bicska a zsebemben.

2010. dec. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 gyuribacsika ***** válasza:
Lehetséges hogy tönkrement a fűtőmotorja.
2010. dec. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vagy a fütéscsapod ment tönkre, vagy vizköves a radiátorod és nem tud benne megfordulni a viz. Ha a fütés motorod mnt volna tönkre akkor nem is fujna hideget sem.
2010. dec. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Befordulnék ott nálatok a legközelebbi Suzi szervíz udvarára és meginterjúvolnám a szervízvezetőt,legalább is én így kezdeném. Ő nagyon körülbelül elmondaná,hogy mi lehet a hiba ,esetleg pontosan tudná is,-ha ez egy tipus hiba-hogy mi a baj. Nyílván mondana is egy körülbelüli alkatrész árat és egy körülbelüli munkadíjat is . Ezután megköszönném a válaszát ,hazamennék ,és kigondolnám ,hogy a szervíz infók birtokában ,mit is tegyek.
2010. dec. 29. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, szőke nő vagyok sajnos :) Amugy ahogy láttam nem forog az a hatalmas ventilátor a kocsi elején, a motor előt Vagy az csak időnként kapcsol be?
2010. dec. 29. 11:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Annak nem is kell mindig forognia.

De egyébként én inkább arra tippelek,hogy a fűtőradiátorodban/nál megkeményedett ,begélesedett a gyengus fagyálló és csak ezért nem forog meg a víz rendesen. De ez egy hosszabb úton ki szokott olvadni és megjön a meleg is.

2010. dec. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, ki kéne olvadnia, amikor legutóbb mentem vele pár hete, láttam hogy a hűtővíz majdnem felforrt, meg kellett állnom 5 percenként hogy kicsit lehűljön a motor. Csak azt nem tudom hogyha forró a motor akkor a hűtővíz mért nem olvad ki (már ha egyáltalán meg van fagyva). amugy csak akkor csinálta ezt, meg tegnap, pedig volt jópár időszak amikor jóval 0 fok alatt volt a hőmérséklet és akkor működött a fűtés rendesen.
2010. dec. 29. 13:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor pedig nincs is semmi baja az autódnak,nincs elromolva a fűtéscsap és a bowden sem ,csak nem elég tömény a hűtővized. Úgy szoktak ezen segíteni ,hogy kiszívnak egy-két lityót a motorból és 1-2 lityó tömény fagyállót meg beöntenek a helyére. És ettől minden oké lesz.
2010. dec. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!