Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek vezessek?

Szerintetek vezessek?

Figyelt kérdés
Van jogsim, igaz még nem régóta, fél éve, sötétben sem nagyon vezettem még, így ne álljak neki egy hosszabb (annál hosszabb, mint hogy bemegyek a boltba, szóval erre még nem voltam ezelőtt) (25km)-es útnak?
2010. dec. 27. 18:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, hóban és sötétben vezetni nem könnyű. Ha egyedül vagy, akkor inkább ne. De ha ül melletted egy tapasztalt sofőr, akinek a tanácsait hajlandó vagy elfogadni, és nem beleugatásnak tekinted, akkor jó gyakorlási lehetőség lehet.
2010. dec. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Ha nem mersz elindulni akkor ne menj.

25km nem sok én mentem már annyit kocsival hóban, sötétben.

Sőt már 100km-t is sötétben csak akkor hó nem volt.

1 éve van jogsim.

2010. dec. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Az autó 25 kilóméteren is ugyan úgy viselkedik,mint 2,5 kilóméteren a boltig.Ha vezettél már hóban,akkor menni fog.Ha vezettél már sötétben,akkor menni fog.Csak most egyszerre lesz hó és sötét.Ha odafigyelsz,nem akarod játszani a janit,akkor nem lesz baj.Esetleg előtte kikéred egy tapasztalt ember tanácsát.


Én is ugyan ilyen helyzetben voltam.Fél éves jogosítvánnyal kezdtem el rendszeresen vezetni.Oda-vissza 60 kilómétert jártam dolgozni és haza.Reggel sötétben mentem,és délután sötétben jöttem.Ez 2 éve januárban volt.

Velem nem történt semmi baj.

2010. dec. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%

"Sőt már 100km-t is sötétben csak akkor hó nem volt. "


XDXD

Ezzen annyira jókat tudok nevetni ..., most büszke vagy magadra? Nekem 3 éves a jogsim, de amikor megkaptam attol kezdve hetente meg volt a pécs - budapest. többnyire este - éjjel. És ettől most király leszek?:D


Am. pedig hogy ha félsz akkor ne vezzesél leginkább semmit, mert csak a baj van az ilyenekből. Az a baj hogy a jogositványról sokan azt hiszik, hogy mindenkinek jár, és ez nagy hiba az autosok 1/3 maximum áramot kénne vezetni nem autot.

2010. dec. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

"Vezessél. Legfeljebb meghalsz. Attól rosszabb nem történhet.


A válasz írója 54%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:30"


De történhet. Például az, hogy másokat is megöl.

2010. dec. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, ha most így állsz hozzá, hogy megkérdezed tőlünk, inkább világosban gyakorold a vezetést havon. Tiszta száraz időben gyakorold a vezetést este, és ha már magában megy mindkettő, akkor lehet próbálkozni este, havon. Kezdő vezetőnek nagyon nagy meglepetést tud okozni a hó, főleg, ha még mellé sötét is van. Ha nem érzed magad biztonságban az autóban ilyen körülmények között, inkább ne erőltesd. Persze, ez csak javaslat. Vannak 20 éves jogosítvánnyal rendelkező emberek, akik képesek pl. hóban S-kanyarban, nagy-gázzal bemenni, és a kanyar közepén fékezni az autót, mint nyáron. Ilyenkor csak a szerencsén múlik, hogy megpördül-e az autóval. Gyakorolni kel, és minden menni fog. A fokozatosság a lényeg.
2010. dec. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A félreértések elkerülése végett: nem vezetni félek, csak mivel mióta megvan a jogsim azóta nem sok helyen voltam. Ahol már voltam, ott nem félek, mert tudom mire számíthatok. Ez leginkább falu. Na most csak így bumm be a városba, azért az eléggé nehezemre esne, attól tényleg félek, mert ott még csak az oktatóm kocsijával voltam, nem pedig egyedül.
2010. dec. 28. 11:25
 8/13 anonim ***** válasza:

Bátorítanálak, hogy vezess. Szépen a saját tudásod szerint. Aki gyorsabban akar majd menni mint te az majd megelőz vagy megvárja szépen amíg elbóklászol.

Senki sem Schumaherként kezdte csak ezt bizonyos tulkok hajlamosak elfelejteni 1-3 év után...

2010. dec. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp vigyél magaddal tapasztaltabb vezetőt ha már gyakorolni akarsz,végülis csak gyakorlással lehet megtanulni vezetni, nekem is kb. fél éve van jogsim meg autóm is azóta már 8.000 km-t megtettem balesetmentesen.
2010. dec. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Csinálj meg elötte pár kresz tesztet, nézd át a kresz könyvedben a fontosabb részeket, ha gondolod, és amiben nem vagy biztos. Amikor letettem a jogsit, azután 1 évig nem vezettem, de még szinte autóba se ültem, mert nem volt, most tél elején vettem egy használt kocsit, 150 kmre volt tőlem, egyedül mentem érte, nem volt gond a vezetéssel, nem mentem nagyon gyorsan, csak a megengedet sebességekkel, sokan megelőztek, de tetszett. Szerintem neked is menne, meg írtad is, hogy néha vezettél, azért az is sokat számít. Mondjuk ilyen havas jeges utakon vigyázz, könnyen megcsúszik az autó.

19/f

2010. dec. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!