Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiket válasszam: Volkswagen...

Melyiket válasszam: Volkswagen Golf 1 vagy Fiat Tipo?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni sajnos.

2 lehetséges autó van, amit megtudnék venni, az egyik:

Volkswagen Golf 1

Évjárat: 1982

Köbcenti: 1600

Üzemanyag: dízel

Állapot: jó

Műszaki: 2 év

Egyéb: vonóhorog.

Ár: 120.000 Ft


A másik:

FIAT TIPO 1.4IE

Évjárat: 1989

Köbcenti: 1400

Üzemanyag: benzin

Állapot: kiváló

Műszaki: nincs, de átmegy.*

Egyéb: törött első szélvédő. REMUS sportkipuff rendszer műbizonylattal.

Ár: 110.000 Ft


*szélvédő csere után.


Kérdés hogy melyiket érné meg jobban megvenni?

Havi szinten 1000 km kerülne bele. Lényeg hogy ne az M3-mason mondjon pápát és olcsó legyen a fenntartása. Emelet ha 3-4 ember + csomag befér akkor maga a tökély.


Értelmes válaszokat előre is köszönöm!


2010. dec. 5. 23:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én hajtottam egy hasonló évjáratú Tipo-t, 2001-2006 között. A fogyasztása jó volt, kényelmes, és szerintem több szempontból is fejlettebb, mint az I-es Golf. Az első évben szívatott, melegen néha leállt, mert telizabálta magát, de egy 3000 Ft-os hőmérséklet jeladó cseréje megoldotta a problémát! Még egyszer hagyott cserben, mert 146 ezer Km után eltépte a vezérszíjat. (105 ezer körül vettem az autót, és b@sztam kicserélni!)

A motor túlélte, de kicsit kopogott utána.


A kasztni nagy része műanyag, de a többi része se nagyon hajlamos a rohadásra, az alkatrész olcsó, és könnyű szervizelni.

Mondják, hogy elektronikai hulladékok, de lehet, hogy nekem szerencsém volt, mert a jeladón kívül más baja nem volt az elekrtonikájának.

2010. dec. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Folyt: Persze majd jönnek a német fanok, hogy Fordot, Fiatot, és franciát sose, de azért csak egy 29 éves áll szemben egy 22 évessel, ha más nem ez is meggyőző érv!
2010. dec. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Olvasni való:


[link]

[link]

2010. dec. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1# válaszoló: a Némettel semmi bajom; de azt be kell látnia mindenkinek hogy a Golf az nagyon alap, extra nélküli technika. Egyedül az áll mellette hogy dízel, és felénk olcsó a gázolaj. De a Tipohoz képest csúnyácska szegény.


A Tipo viszont műszakival 150be lenne; bár abba csak 200e km van, illetve már a szívemhez nőttek nagyon. Nyáron mondhatni Tipoba laktam :)

2010. dec. 5. 23:57
 5/11 anonim ***** válasza:
ennyiért már kapsz egy Auid 80 at vagy 100-at
2010. dec. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nincs kedvem másik autó után menni. Ezeket kölcsönadásival, üzembetartóival is adják, ami elég sokat számít.
2010. dec. 6. 00:14
 7/11 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva én egyiket sem ajánlanám, lehet hogy olcsók de nagyon durván öreg autók! Egyik márkát sem szeretem de ha nagyon mondani kéne valamit akkor a vw-t! Egyébként nem fogok mondani márkát de a mi autónk már lassan 10 éves 109.000 km.-el és már elkezdte azt a műsorszámot hogy költeni kell rá, eddig nem volt semmi baja de elkezdte pár hónapja enni az olajat, puff, hengergyűrűcsere... és ez az a korszak amikor az ilyen hibák már jönni fognak egymás után... Márpedig azokban az autókban amiket írtál szerintem jóval több km. van!
2010. dec. 6. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nemtom a német fanoknak mi bajuk lehet a Fordokkal.

Aki a Fordot meg a franciát meg az olasz egy kalap alá vonja, az nem ért hozzá. Több Ford boldog tulajdonosaként mondom.


Ha lehet, egyiket sem választanám!

Ha mégis muszáj választani, akkor inkább a Fiatot, ha műszakin át tudod rugdosni, azért csak fiatalabb, a Tipoval vannak pozitív tapasztalataim ismerősi körből. A fogyasztása távolról sem jó, viszont megbízható gép.


Jahh ennyiért kapnál mondjuk egy Ford Fiestát (mk3) is, olyanom van és több mint 400 ezer km-rel, soha semmi gond nem volt vele. EZ az 1.1-es motorra vonatkozik persze. Láncos vezérlés, 8 szelep, öntöttvas blokk, csak tankolni kell, egyszerű mint egy faék, de talán biztonságosabb mint egy swift.

2010. dec. 6. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Ilyen korú autóknál nagyon megkell nézni az állapotot.

Én személy szerint a Fiat Tipot ajánlanám, így látatlanban.

Nekünk is volt egy, 50ezer km-el vettük 223-mal atdtuk el. Semmi baja nem volt motorikusan, nem lett széthajtva, egyetlen egy helyen rozsdásodott, a hátsó kerék felett, de ott is csak az egyik oldalon, ezt időbe javították, illetve apám kicseréltette és lefényeztette azt az elemet.

1.4-es 72 vagy talán 78 lóerős volt azthiszem. Azt tudom, hogy most haveromnak van golfja, de meg sem mutatnám érte azt a tipot amit eladtunk. De amugy, mind a két márkával vigyázz, mert ezeket veszik a fiatalok és hajtják szét, megkell nézni mielött megveszed, meg igazán attól is függ, hogy kitől veszed, mennyire vigyázott rá. Nem igazán bíztató az a "műszaki: nincs de átmegy", jó persze ha nemhasználják akkor minek, csak azért mégis. Szóval azt tudom, hogy ha vigyáztak rá akkor nem lehet rá panasz, illetve mi amit eladtunk, nem azért adtuk el mert bármi baja lett volna, hanem mert új autót vettünk és felesleges 3. volt.

Így szerintem senki nemtudja helyetted eldönteni, mindenképp megkell nézni őket.

Remélem sikerül jól választani, minden jót!

2010. dec. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én a Golfot ajánlom!
2010. dec. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!