Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az USA-ban nem képesek megtanu...

Az USA-ban nem képesek megtanulni a "KRESZ" szabályokat?

Figyelt kérdés

Azt mondja ismerősöm, hogy röhej, hogy nem képesek megtanulni a táblákat. Szószerint kivan írva, hogy speed limit(sebesség korl.) meg One way (egy irány.) Azt mondja azért, mert lusták tanulni a táblákat, meg a szabályokat.

Tényleg így van?


2010. nov. 29. 18:45
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

"

Mondjuk én úgy vagyok vele, hogy egy egyenrangú kereszteződést szempillantás alatt fel lehet ismerni, és megfelelő döntést hozni. Ja, és egy esetleges baleset esetén nincs abból gond, hogy "pedig én voltam ott hamarabb". Ő jobbra volt tőled, nem engedted el. Ennyi. És nem kell semmilyen térfigyelés az utólagos ügyvitelhez.


"


hát azért jobbkéz esetén az elsőbbségi viszonyok nem mindig teljesen egyértelműek. Elég sok olyan szitut látni amikor 3an állnak a kereszteződésnél, és megy a varia, hogy most akkor ki kit keresztez és ki ki között van elsőbbségi viszony. Mert ügye nem csak az számít hogy ki kitől van jobbra, hanem ki kitől van úgy jobbra, hogy egymás útját keresztezik! És adott esetben ezt nem tudod 1-2 sec. alatt átgondolni, vagy csak nagy rutinnal....


Hozzáteszem szerintem azért kint a nagy méretek miatt jól belátható a kereszteződések 99%a, nálunk meg pont fordítva van, a kereszteződések 99%át nagyon nem lehet belátni. Plusz kint talán be is tartják a sebességeket, így nem nagyon van olyan, hogy 90el száguldanak el a jobbkéznél, míg nálunk azért gyakran megesik...

2010. dec. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Hát igen, van olyan hogy nincs/rosszul van kitáblázva. Ahol nincs, na arra van a jobbkéz. Ahol meg tábla van, ott meg egyértelmű. Ha mégsem, akkor pedig nyugodtan megállok és szétnézek. Az a baj, hogy a nagy dolgok mindig apróságokon múlnak, például a Lágymányosin meghalt fiatalok. Ők a köt. haladási irány előre táblánál jobbra fordultak.


Aki pedig nem képes megjegyezni a szabályokat, az törje ketté a rózsaszín kártyát és égesse el. Ha meg valamivel nincs tisztában, inkább mondjon le az elsőbbségéről, és nem lesz gond.

2010. dec. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Jamaicán mióta hivatalos nyelv a spanyol? :-D
2012. júl. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!