Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az automata váltós autók...

Az automata váltós autók miért fogyasztanak többet mint a manuális váltósak?

Figyelt kérdés
2010. nov. 28. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert a manuális váltónak (a fogaskerekek miatt) jobb a hatásfoka...
2010. nov. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Lényegesen magasabb fordulatszámon váltanak fel,illetve hamarabb váltanak vissza mint azt egy takarékos (vagy akár átlagos)vezető tenné.
2010. nov. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nemigazán értek egyet az eddigi válaszokkal:) nekem van egy BMW 316i-m jó tempóval 11 liter(manuális), barátnőm apjának 525i és 10 liter (autómata). Na hogy is van ez??
2010. nov. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
utolso! nem mindegy mien évjárat, meg h mien stilusban vezetsz, itt azt értem h pl huzatod e vagy nem, gumik állapota.....STB
2010. nov. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért mert automatánál nagyobb a hajtási veszteség, így az fogyaszt többet. Persze vannak olyan fakezűek, mint a 3. válaszoló, náluk nyilván kevesebbet fogyaszt az automata, de ez nem a váltó érdeme, hanem a fakezűség átka.
2010. nov. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsóé a helyes válasz.

Még annyit hozzátennék hogy egy nyugodt vezető automatával simán érhet el alacsonyabb fogyasztást, mint egy dinamikusabb vezető kézi váltóval.

2010. nov. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A láb az rengeteget számít!

A férfié, ha vezet, a nőé, ha nézem és szép!

2010. nov. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A jó nőknek rossz helyen van a lábuk :D

nem a nyakamba XD

2010. nov. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3. válaszoló vagyok...! pont ezért hoztam fel ezt a témát! nem a fakezűség miatt hanem mert okoskodtok de nincs alapotok! mivel nekem van! 1.6os menual többet eszik mint egy 2.5ös autómata...és ennyi erről
2011. ápr. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én még olyat nem láttam hogy egy 1,6-os motor többet fogyasszon, mint egy 2,5-ös. Főleg hogy utóbbi nagyobb kasztni, és automata váltó. Azért ahhoz a 10 literhez eléggé óvatosan kell menni, éppen nem lehetetlen. Viszont a 316-tól a 11 liter elég sok, oda kell neki lépni hogy ennyi legyen.
2011. ápr. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!