Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg a MultiJet motorok a...

Tényleg a MultiJet motorok a legdurvábbak?

Figyelt kérdés
Mindenhol agyon dicsérik őket. A többi gyártónak van olyan motorja ami szintén "többlövetű" vagy csak egyedül a Fiat gyárt ilyet?
2010. nov. 26. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
A többi gyártónál is van utó befecskendezés (BMW, Mercedes, PSA konszern) viszont a Fiat jóval korábban kezdte el ezt fejleszteni így érthető a 4-5 éves technológiai előnyük.
2010. nov. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"többlövetű" alatt gondolom az előbefecskendezést érted de ezek sem működnek más elven mint a többi motor. Az való igaz erősebbek mint az átlag commonrail motorok de ezt a magas nyomású befecskendezési rendszerel a turbóval érik el a magasabb kompreszióval erősebb a motor . Az lehet hogy mindenhol agyon dicsérik őket való igaz nagy erőt hoz ki a kismotorból én személyszerint hosszútávon nem tartom jó ötletnek egy ilyen motort pusztán a nagy terhelés miatt sem lessz egy örök életű darab na meg a common rail rendszerek nagyon érzékenyek az üzemanyagban lévő szenyeződésre magas a meghibásodás esélye.

Azt hogy más szerel e kisköbcentis commonrail motorokba előbefecskendezést nem hiszem de nem biztos

2010. nov. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az új Mjetek 3-5X fecskendeznek, ilyen van más gyártónál is?
2010. nov. 26. 16:21
 4/9 lodarazs ***** válasza:
Egy új generációs common rail bef. rendszer 2 elő-, 3 fő- és 2 utóbefecskendezést csinál.
2010. nov. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, a common-rail rendszerű dízelek is több befecskendezéssel dolgoznak már jó ideje.

Egyébként valóban nagyon fejlett, technikailag magas színvonalú a Multijet, de azért érdekes lenne a "legdurvább" motornak kinevezni. Sokféleképpen lehet rangsorolni a benzinmotorokat, a Multijet az egyik ilyenben szerepel igen jól.

2010. nov. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok egy autoszakértö de ezt a videot ajánlom, hogy nézd meg.Kicsit lehangolo. http://www.youtube.com/watch?v=b3alng3te2E
2010. nov. 27. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Most néztem meg az idea tesztet, hát tényleg elég elkeserítő... de én vezettem egy Fiat Ducato Maxi 160 Multijet-et, és az nagyon jó volt!
2010. nov. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ha diesel, akkor csak tdi, vagy pdtdi. Semmi más. Arra van turbó, van rendes chip, van leömlő, van minden bagóért. Kérem csak olyanok kritizáljanak, akik értenek ehhez a témához.
2010. nov. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 hunniam ***** válasza:

TDI régi, a PDTDI jobb, de ha a PD elem meghal benne, akkor az több százezer forint.

KÉRDÉSRE: Nagyon jó a MultiJet, elődje a JTD, utódja a MultiJet II.

Más autókban is ez a motor van, csak más néven. Például: OPEL - CTDI

SUZUKI - DDIS

JEEP - CRD

stb...

2013. jún. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!