Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Azt akarom kérdezni h meik...

Azt akarom kérdezni h meik lenne érdemesebb venni golfot 2 v 3 ast vagy astra f-et?

Figyelt kérdés
2010. nov. 25. 21:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha engem kérdezel nekem első sorban Golf II. lenne a választásom 1.6 benzines változatban.Olcsó,olcsók az alkatrészek,nagyon megbízható,hihetetlenül strapabíró,egyszerű otthon javítható szerkezet.


A második helyre a Golf III. kerül,méghozzá 1.6 Diesel változatban.Ez is elég baráti áron megvásárolható,a fogyasztása alacsony,sokáig bírja.De mivel dízel ezért a javíttatás egy kicsit húzósabb.nincs olyan strapabíró mint az elődje.


Az Astra F elég bajos autó.Ha ilyet veszel mindenképpen 1.6 benzinest.Drága autó,drágák az alkatrészek és sok a macera vele.A fogyasztása aránylag kedvező,jól vezethető kezes autó.Az üzemanyagszűrő,lambdaszonda,féltengelyek szeretnek tönkremenni.A váltó hajlamos a rosszalkodásra és nagyon rohad a kasztni.A legjellegzetesebb a csomagtartó fenéklemez,hátsó sárvédők,pláne a tank felöli oldal és az ajtók alsó sarkai.

2010. nov. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ööö...Golf 3 nem volt 1.6 dízelbe. És az 1.6-os astra nem drága(akár már 2-300e-ért elég normális is akad), és az alkatrészek se drágák hozzá
2010. nov. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Öhm köszönöm a válasz elég sokat segitetél mert nekem is a golf 2 hajlot a mérce csak nekem azzal az a gáz h nem nagyon tetszik a kerek lámpája....
2010. nov. 25. 21:56
 4/13 anonim ***** válasza:
Rakd bele a jettáét...
2010. nov. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

II.golf a III.as nagyon gagyi minőségü.


Kereklámpa?? Az a golf legszebb része,mert azzal autó kinézetü.Nem olyan mint ezek a mai nyomi kocsik.

2010. nov. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

én magamnak tanuló autónak egy 2-es golfot vettem, és nagyjából pont ugyanebben a dillemában voltam mint te most. Attól függ mire akarod használni. Tanulásra szerintem jó a 2-es golf, bár a 3as biztonság szempontjából jobb választás, persze cserébe drágább. Ha hosszabb távra akarsz venni, akkor érdemes 500 körül venni egy jó állapotú astra-t azzal nem lesz sok gondod, és az alkatrészek ugyanolyan olcsók hozzá mint a golfhoz. cserébe nagyobb, biztonságosabb. A VW-knek jellemzően kemény a rugózása (golf 2nek pláne) míg az astranak jó. A golfban az útnak minden apró rezdülését megérzed --> értsd szétráz :)

A golf2-ben szinte biztosan nem lesz szervó, astra-ban már van. Kényelmi szempontból tehát mindenképpen az astra a jobb választás. Az alkatrészek árai nagyjából ugyanott vannak. Az örök igazság, hogy a VW-k Mo-n túl vannak árazva. Nekem a golf 2 fogyasztása elég rossz, olyan 8-8.5 körül és kis 1.3as motor van benne. Az igaz hogy gyakorlatilag csak városban használom, kezdő is vagyok, de azért akkor is sokallom. Ennyiből az astra is elmegy és azért mégis komfortosabb, biztonságosabb, és talán még légzsák is van benne.


A golf 2 olyan 300e körül van, golf 3 olyan 300-400 körül, astra olyan 500 körül. Túl régi astrat ne vegyél, mert azzal sok szenvedés lesz.


Hogy miért vettem 2-es golfot? mert nekem direkt fapad autó kellett, amin meg tudok tanulni vezetni tanulni és olcsó. Az astra sokba került volna (200-al drágább), és ha ne adj isten töröm a golfot, annak nem kár, mert nem féltem. A másik hogy kezdő jogsival olcsóbb rá a hobbi bizt. (igaz most sima bizt. van rajta).


Hogy miért ajánlom mégis az astra-t? Mert egyszer vezettem astrat és ég és föld a golfhoz képest. Astrat ténleg élmény vezetni, teljesen más mint a golfot. Szinte suhan: jó futómű, halk, megy mint a meszes (legalábbi golfhoz képest). (az astra 1.6os volt, míg a golf 1.3as, de akkor is). Szóval kényelem szempontból egyértelműen az astra nyer.


Akármit is veszel vétel előtt mindenképpen vidd el szervízbe állapotfelmérésre megemeltetni és nézz alá hogy mennyire rohad. Vannak látszólag nagyon jó állapotú 2-es golfok, de ha megemelik kiderül hogy szarrá van rohadva és bármit cserélni kell, akkor az nagy para! Az ne legyen szempont hogy a golf könnyebben szerelhető, mert ha nem értesz hozzá és nincs szerszámod, akkor tökmindegy hogy egy golffal vagy egy astra-val kötsz ki a szervízben. alkatrész árak közel hasonlóak.


Szóval 200-al többért kapsz egy viszonylag jobb kocsit, és utána majdnem minden ugyanannyi. Ha nem kezdő vezető lennék, ezért vennék astra-t.

2010. nov. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hmm nem rosz ötlet..és tudsz olyan boltot vagy helyet ahol tuning cucot lehet hozá kapni a deviltuning meg a főnixen kivül ?
2010. nov. 25. 22:02
 8/13 A kérdező kommentje:
hát végülis nekem ugy kellene a kocsi h megveszem és ugymond szará tuningolni ahogy lesz apénz szal a legkiseb csavartol a motortuningik..nekem az astrával az a bajom h rohad....igaz mondták már h jol megkel csinálni festés elöt valamit csinálni vele meg tisztán tartani meg wax-al kenni és ugy nem nagyon van baja a rohadásal.
2010. nov. 25. 22:10
 9/13 anonim ***** válasza:
a astrában a váltó tényleg rosszalkodik egy idő után
2010. nov. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az astra pont "szarrátuningolásra" való. Azért nem kár. Am nem tudom miből gondolod h egy huszonx éves golf majd rozsdamentes lesz...
2010. nov. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!