Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől függ ez? (infó lent)

Mitől függ ez? (infó lent)

Figyelt kérdés
Pl egy suzukiban Nagykanizsánál nem tudom fogni az osztrák rádiókat, de pl egy audiban, vagy egy volvoban zavartalanul tudom hallgatni a kocsiban. Mitől függ ez hogy milyen jellel tudom fogni a rádiókat?
2010. nov. 23. 16:15
 1/3 anonim ***** válasza:

1. változat:

Az, hogy milyen állomásokat milyen minőségben fogsz, függ az autóba épített rádió valamennyi részegységétől. Függ az antenna elhelyezkedésétől és méretétől, a zavarszűréstől, illetve a rádió erősítőjének minőségétől. Vannak szerencsétlen geometriájú antennák, amik nagy jelerősséget igényelnek, hogy normális legyen velük a vétel. Ilyen antennára aztán akármilyen fejegységet kapcsolsz, csak az antennáról kapott rossz jelet erősíti. A vételi különbségeket leginkább ez okozhatja: az általad említett Volvo vagy Audi antennája szerencsésebb méretű, elhelyezésű, ezért a gyengébben fogható osztrák adók jeleit is képes jól felvenni. Vagy éppen a jelerősség ugyanolyan, csak a rádió a távolság miatt gyengébb osztrák jeleket is képes úgy felerősíteni, hogy hallható legyen, de közben ne legyen mellette nagy a zaj.

(ez a kevésbé népszerű változat, mert sok benne a szakmai zagyvaság és hosszú)

2. változat:

Ebből is látszik, hogy a Suzuki milyen sz*r autó, az autó márpedig a németeknél kezdődik, de a svédek is jót tudnak gyártani és az Audi/Volvo mindenben jobb, a Suzuki meg papírkasznis hulladék és aki olyat vesz, mind hülye.

(ezt kevésbé szeretem, de könnyebben érthető és megfelel az itthoni sztereotípiáknak)

2010. nov. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

azért a suzukit ne szidd! az autó japánban kezdődik! (nem a nissan-ra gondolok)

A suzuki a maga max 5milliós és az audi 25milliós vételára között 20 millió van! 5*-os törésteszt!

190Ezer KM van már benne és semmi baja!

azért kössz a hosszú választ

2010. nov. 24. 16:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Hogy egy klasszikust idézzek:

"Az iróniát az I betűnél találod a szótárban"

:-)

2010. dec. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!