Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kartonpapír a hűtő elé, nem...

Kartonpapír a hűtő elé, nem tűzveszélyes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Rövid útra(fél óra)használom az autót nagy hidegben és a motor nem éri el az üzemi hőmérsékletet.

Neki rossz mert jobban kopik,nekem rossz mert fázom.

Régen másik kocsimnál raktam ilyenkor egy kartonlapot(amikből a csomagolódobozok készülnek)a hűtő elé és teljesen használható volt.

De a mostani kocsinál csak úgy tudom odatenni hogy hozzáér a hűtőhöz..és kicsit elbizonytalanodtam hogy nem fog-e menetközben mondjuk kigyulladni?

Lehet hogy ostoba kérdés de nem tudom biztosra....

Kigyulladhat a kartonlap a forró hűtőtől?


2010. nov. 15. 18:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem gyulladhat ki, bár én megnézném az autódban a termosztátot is.
2010. nov. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Fél óra alatt sem éri el? Termosztát csere.
2010. nov. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

gondolom eléri csak mire bemelegedik 5-10 perc onnantól mire rendesen meleg lesz az utastérben megint 5-10 perc és 5-10 percet tudsz melegben ülni.


Kérdésre válaszolva: nem gyullad ki

2010. nov. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Erre én is gondoltam,de most per pill nem tudom megnézetni,ezért kell a kartonlap sufnituning.

TUTI HOGY NEM GYULLAD KI A FORRÓ HŰTŐTŐL?

2010. nov. 15. 18:27
 5/13 anonim ***** válasza:

nem feltétlenül.

Rövid városi araszolgatás alatt télen az 1.3as multijetek egyszerűen képtelenek felmelegedni.

A régebbi 1.9es dízelek is csak 2000fordulattól képesek üzemi hőmérsékletet elérni.

2010. nov. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Biztosan nem gyullad ki. Volt annak idején egy híres-neves könyv 451 Fahrenheit címmel, amely a papír égési hőmérsékletére utalt (ez 223 Celsius-fok). Bár függ a papírfajtától, de a gyulladási hőmérséklet valahol 150 Celsius-fok fölött van, amit a hűtő nem nagyon szokott elérni. Ha eléri, akkor már baj van, mert igencsak megrottyant a hűtővíz. Egyébként pedig a gyulladást nehezíti az, hogy a papírdarab szép nagy, körülötte párás a levegő, illetve a másik oldalról a külső, alacsony hőmérséklet hűti.

(nekem annak idején a Zsigulin is hozzáért a kartonlap, mégsem gyulladt ki, a motorok üzemi hőfoka pedig az óta nem lett lényegesen magasabb)

Az pedig nem biztos, hogy rendellenes, ha fél óra alatt nem éri el a motor az üzemi hőfokot. A mai, modern motorok hulladékhője igen alacsony. Alapjáraton meg főleg. Vagyis ha városban vánszorogsz, sokára melegszik fel. Ha mellé még folyamatosan fel is tekered a fűtést, akkor ez még tovább tart, mert a vízkörbe bekapcsolsz egy újabb hőleadó egységet. Ekkor melegedne szegény motor, de még a fűtőradiátor is hűti. Ha még a terhelés is alacsony, mert egyedül jársz vele és nem mászol meredek utcákat, akkor pedig végtelenül elnyúlik a bemelegedés ideje...

(de a termosztát ellenőrzése így is javasolt)

2010. nov. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]

javaslom drága kérdező figyelmébe!

Érdemes kókányolni, és esetlegesen még tönkre is tenni az autódat?

2010. nov. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

75% olvastál valamit, ugye?

Elolvastad a hozzászólásokat is?

Gúnyos megjegyzést tenni, úgy, hogy nem is értesz az autó működéséhez?! Nem illik. Kérdésre válaszoltál? Nem. Az ilyen olvasd el a totalcar rovatokkal tele van a padlás.

2010. nov. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

a. ha az autó motorja elérte az üzemi hőmérsékletet 85-95 fok és ennek ellenére nincs értékelhető fűtés a kocsiban,akkor valszeg le van vízkövesedve a fűtőradiátorod és nem tud kellő mennyiségű víz átáramolni rajta.

b. vagy ha nem éri el az autó az üzemi hőmérsékletet 90-fokot bizonyos időn belül,akko termostát hibára utal a jelenség. Ezt úgy lehet megnézni,hogy egy helyben járó motornál figyelni kell a "nagy" hűtőbe felülről becsatlakozó vastag gumicsövet. Ha a motor folyamatos melegedését már kis hőmérsékleten lehet érezni a nagy hűtőn úgy,hogy még nem érte el a 90 fokot,garantáltan termostát hibára utal a jelenség.Ócska utángyártott noname termostatot nem ajánlok senkinek.

2010. nov. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Uraim nagyon köszönöm a válaszokat!

A kartonpapírt holnap beteszem hajnalban és kipróbálom,hátha segít,a termosztátot meg valahol megnézetem ha találok egy szerelőt.


Holnap este írok hogy mi volt.

2010. nov. 15. 23:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!