Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olyan veterán autókat, amelyek...

Olyan veterán autókat, amelyek motorjait még ólmozott benzinhez tervezték, mivel tankolnak manapság?

Figyelt kérdés

ma 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Ők úgy jártak mint azok a motorosok akiknek még keverékkel megy a járművük, de nincs különolajazása a blokknak, vagyis pancsolhatják a benzint mióta a kutakon megszűnt a keverék.

Mivel valószínűleg ezeknek a járműveknek a gumi alkatrészei nem bírják az etanolt, így csakis 100-as benzint, mellé pedig valamilyen ólompótló adalékot pl

[link]

ma 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%
A kutakon kapható ólommentes benzinnel tankolják őket és ólompótlót adnak hozzá. Én is így csináltam, mikor még ilyen autóm volt. Egyébként a mai napig lehet kapni ólmozott benzint: a repülőbenzinek között vannak ólmozottak, a 100LL a leginkább elterjedt, de egyrészt borzasztó drága (úgy tudom, 1.200 Ft körül van literje), másrészt nem a régi autók motorjaiba való.
ma 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
ma 19:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!