Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelet a sport futómű?

Mit jelet a sport futómű?

Figyelt kérdés

Egyes autóknál vannak felszereltségek, és soknál olvastam hogy sport futómű van alatta.


Engem az érdekelne hogy miben tér el ez a hagyományos futóműtől? Mert én csak azt vettem észre hogy az ilyen kocsik úgy ráznak hogy csak na, minden kis bukkanót megérzel benne. De gondolom nem csak a rugók kemények...?!


2010. nov. 6. 09:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%

igen, kb. ez a lényeg benne, egy terhes nő megszül egy ilyen kocsiban, mikor átmész vele egy vasúti ártjárón, haveromnak van egy corsa OPC-je, és 10-zel megy át a vasúti síneken


jó az a sport futómű, meg minden, de innen nyugatra...

2010. nov. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
alacsonyabban van az autó ezért jobb az úttartása
2010. nov. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%
keményebb futomü jobb kanyarba meg nagyobb sebbeségnél.
2010. nov. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
bocs fáradt vagyok nem úttartása hanem pl stabilabb az egész kocsi ezért könnyeb kormányozni pl előzéseknél stb.
2010. nov. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
A sportfutómű feszesebb (nagyobb rugóállandójú) rugókat, keményebb lengéscsillapítókat és némi ültetést jelent. Elméletileg javítaná az autó úttartását, a gyakorlatban ezt nem tudod kihasználni a rettenetes hazai utakon.
2010. nov. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
DE akkor egy ilyen sport futóművet bármikor tehetsz a kocsi alá, ha kicseréled a rugókat meg a lengéscsillapítót, nem? :)
2010. nov. 6. 11:42
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
igen, sokkal feszesebb a sport futómű -> jobb az útfekvése, gyorsabban tudsz vele menni kanyarban, alacsonyabban van a súlypontja, de nem megérzed az úthibákat a sz@r magyar utakon
2010. nov. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Így van, de a hátránya nem csak az, hogy téged ráz szét hanem, hogy az egész kasztnit is illetve a futóműves is jó barátod lesz ráadásul az alufelniket is szépen ki lehet vele csinálni szóval itthon az utak és az árak miatt inkább csak a hátrányát fogod tapasztalni.
2010. nov. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet utólag is, de amit a gyár csinál, meg amit utólag azok között nagy a különbség.
2010. nov. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

nekem egyárilag sportfutóműves autóm van (E36 316i Compact M-packet), amikor normális úton megyek vele szinte élmény minden kanyart bevenni vele (sajna MO-n eléggé ritka), de amikor szar utra megyek vele akkor lerázza a vesémet is a helyéről, annyira ráz. +még 17" kerék 45-ös gumival


Valamint az autónak se tessz jót ez a rázkódás (össze vissza csörögnek a műanyagok, a műszerfal majd szétesik meg hasonlók.)


Bár én ezt megoldottam úgy hogy az összes belső műanyagot normálisan odafogattam a helyre, amit tudtam azt belülről kitömtem, és az illesztéseknél vattákat raktam. így most teljesen csöndben van.


Jó ez a sporfutómű, csak nem magyar utakra.

2010. nov. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!