Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van még 2 hónap műszaki a...

Van még 2 hónap műszaki a kocsin, túl korai ha most vinném el?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy lesz időm rá, ha nagyon elhúzom, meg babonás vagyok, hogy hátha belekötnek valamibe, találnak valamit stb ( átnézettem természetesen, nincs vele semmi gond).


Ti mennyire szoktátok elhúzni?



ma 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Az semmit nem jelent ki meddig húzza.

Nekem is volt már olyan hogy lejárt és egy hónap múlva vittem.

Viheted hamarabb is.

ma 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Persze, csak ismerősök magyarázzák, hogy "minek viszed még ennyivel előbb?"
ma 15:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát tök fölösleges 2 hónappal előbb vinni, de te tudod. Vigyed.
ma 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha 30 nappal lejárat előtt vagy később viszed, akkor a lejárttól számított 2 évre kapod, ha előbb vagy később, akkor pedig a műszaki időpontjától számítják.
ma 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oh, tényleg? Akkor meg pláne megéri.. :)
ma 15:47
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nem is viszed el, attól még egy telefont érdemes megejteni a vizsgabázisra időpontért. Nálunk itt akkora a tumultus, hogy én 1,5 hónappal a lejárta előtt hívtam őket, és ugyanennyivel későbbre kaptam, ugyan adtak papírt, hogy az időpontog meghosszabbították ilyen-olyan rendeletre hivatkozva, mégis mikor mentem vizsgára, akkor a pulton kirakott papíron már az szerepelt, hogy max 30 napig érvényes a hosszabbítás, utána csak útvonalengedély vizsganapra, szóval 2 hétig elvileg már műszaki nélkül jártam a motorral.

Mondjuk a véda kapu nem tudom, hogy nézi-e a műszakit, de majdnem minden nap elmentem alatta ekkor is :), de nem jött semmi büntetés.

ma 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ma beszéltem az emberrel, pénteken már vihetem is..
ma 16:10
 8/9 anonim ***** válasza:

Minek? Kb December 22-ig van műszaki a kocsidon, jelentkezz november 22 utánra és 2026 december 22-ig lesz műszakid.

Ez a leg logikusabb.

ma 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#5,7 félreérthetted amit írtam. 0-30 nappal a lejárat előtt viszed, akkor kapod az eredeti időponttól számított 2 évre. Szóval ha decemberben jár le a műszaki, akkor leghamarabb novemberben viheted így.
ma 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!