Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire lehet elhinni az...

Mennyire lehet elhinni az ügyfélkapun lekérhető használt autó adatokat?

Figyelt kérdés
Konkrétan egy 5 éves kocsira ír 100 ezer körüli km-t, de már a 4. tulajdonos. Mo-n lett üzembe helyezve.
okt. 19. 05:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Teljes mértékben.
okt. 19. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Ezek az adatok teljesen normálisak.

100e km az 20000/év nem sok.

4 tulaj

1. Kereskedő

2. Leasing cég

3. Lejárt a leasing használó nevére vette.

4. Megint egy kereskedő.


Én már vásároltam ilyen kocsit én is 5. tulaj vagyok.

Ha valaki vesz egy forgalomba helyezett teszt autót 20km-rel már akkor is ő a 2.tulaj. Beviszi a cégébe, és onnan ki az is tulajdonos váltás. Nem kell ezt annyira komolyan értelmezni, nagyon könnyen lehet, hogy 1 ember vezetgette azt a kocsit.

okt. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Mi ezzel a baj? 5 év alatt 100e km egyáltalán nem kiugró. Az előző autómmal kb. 150e-t mentem ennyi idő alatt. És nem céges autó volt, nem is vagyok területi képviselő, csak nem helyben volt a munkahelyem. A szembe szomszédom egy öreg néni. Ő a másik véglet. 5 éve vett újonnan valami kis Toyotát. Arra használja a kocsit hogy hétvégén elugrik vele a piacra. A 4. évi műszaki vizsgán kemény 2800km-t (nem elírás!) sikerült berögzíteni. De ez sem áltaános, ez meg extrém kevés használat. Ami nem feltétlenül jó egy autónak ha sokat áll és a motorja soha be sem melegszik.

A 4 tulajt sem mondanám extrém soknak. Én szoktam csak úgy kíváncsiságból is lekérdezni autókat, amiken mondjuk utcán megakad a szemem. Az a ritkább eset, hogy 5-10-15 éves autóknak egy tulajdonosa van végig. Az előző autómat én is használtan vettem. 7 évesen én voltam a 6. tulajdonos. Nem azért mert rossz lett volna, hanem pont az volt, amit írtak: hitelre vett céges autóként kezdte a pályafutását. Amit aztán az új korától kizárólagosan használó dolgozó megvett magának a cégtől. Megunta, beadta kereskedésbe. Így került hozzám. Aztán meg 13 évig használtam hibátlanul.

okt. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A volt autómnak most 13. tulajdonosa van. Tényleges használó előttem egy volt, a mostani a harmadik. A fenti dolgok miatt lehet így.

A rögzített adatok mindegyike hiteles. Nem bemondás szerinti, hanem a hatóságnál nyilvántartott.

okt. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

"Konkrétan egy 5 éves kocsira ír 100 ezer körüli km-t"

Na ne. Mik vannak?! Nagyon durva.

okt. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Konkrétan egy 5 éves kocsira ír 100 ezer körüli km-t,"


Hát létezik ilyen, aki nem csak ünnepnapokon autózik, a 4 tulaj között meg lehetett az egyik-másik a bank, ha lízingelt volt.

okt. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Valójában #2 leírta. Egy lízingelt cégautót megvette a lízing lejártakor valaki és máris megvannak a tulajok, a futás meg nme sok.
okt. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Így már érthető.
okt. 19. 21:39
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

Az idén februárban összetört az autóm.

A rendszámot ott a helyszínen elvette az intézkedő rendőr, mert az autó javíthatatlan (T.K.) és a bontóba került.

A hivatalos jegyzőkönyvet a mai napig őrzöm.


Ehhez képest az autó -az ügyfélkapu szerint- jelenleg is érvényes műszakival "üzemel".

okt. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#9, én erre nem lennék ilyen büszke és nem lennék ilyen nyugodt. Bemennék mindneképp a kormányablakba tisztászni a dolgot. Nehogy jövőre is kiszámlázzák az éves adót, a biztosító meg a fedezetlenségi díjat, mert adminisztrációs hiba miatt forgalomban maradt az autód. Oké, hogy lobogtatod majd a jegyzőkönyvedet. De azzal utólag tudsz csak majd fellebbezni. Esetenként még annak a költségét is rádverik. A befizetett összeget utólag kapod vissza, meg rohangálhastsz majd utána. Ne így legyen!
okt. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!