Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » R17-es guminál melyik méret a...

R17-es guminál melyik méret a legjobb választás?

Figyelt kérdés
Télen-nyáron 205/55R16 méretű gumikat használtam az autón. Nyárra szeretnék R17-re váltani. Viszont ahogy néztem elérhető többféle méret. 205/55R17, 215/45R17, 225/45R17. Váltóméretnek a 225 széleset olvastam. A másik 2 mérettel lenne bármi probléma? Hibrid autóra menne ahol a gördülési ellenállás miatt a keskenyebb gumi a nyerő viszont kanyarokban hátrány a kisebb futófelület.
tegnap 21:39
 1/2 anonim ***** válasza:
43%
Melyik pályákon versenyzel és most milyen szintidőid vannak ezzel a gumival?
tegnap 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

1. 205/55R17: Ez a méret csak egy kicsit magasabb, mint a jelenlegi 205/55R16, így jó egyensúlyt nyújt az alacsony gördülési ellenállás és a kényelem között. A futófelület szélessége ugyanaz, így a fogyasztás és a vezetési élmény hasonló lenne a mostanihoz.

2. 215/45R17: Ez a méret kissé szélesebb és alacsonyabb profilú a 205/55R17-nél. Az alacsonyabb profil jobb kanyarodási tulajdonságokat nyújthat, de a keskenyebb oldalfal rontja a kényelmet. A szélesség növekedése kismértékben növelheti a gördülési ellenállást, bár nem drasztikusan.

3. 225/45R17: Ez a legszélesebb az opciók közül, ami jobb stabilitást és kanyarodást eredményezhet, viszont a nagyobb futófelület növeli a gördülési ellenállást, ami kedvezőtlen lehet a fogyasztás szempontjából.


A hibrid autók esetében a keskenyebb gumi előnye, hogy csökkenti a gördülési ellenállást és javítja az üzemanyag-hatékonyságot, de a szélesebb gumik jobb tapadást és kanyarstabilitást adhatnak. Ha a fogyasztás a fő szempont, a 205/55R17 lehet a legjobb választás. Ha viszont a stabilitás és a kanyarodás a fontosabb, a 225/45R17 is jó lehet, de figyelj a gördülési ellenállás növekedésére.

tegnap 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!