Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik lenne jobb választás...

Melyik lenne jobb választás az alábbi autók közül, 2003-as Ford Focus vagy 2006-os Fod KA?

Figyelt kérdés

Focus

[link]


KA

[link]


mindkettő végig az országban volt, a Focusnak 6 tulajdonosa volt, a KA-na viszont csak 1, mindkettő autónak a műszakija 2025 végéig érvényes.


Amúgy egy kisebb autót szeretnék, így a KA lehetne a jó választás, azonban, 175 cm és 135 kg vagyok, egyáltalán a KA biztonsági öve körbe érne? ÍGy viszont a Focus lenne a jobb, igaz az meg nem kisautó, viszont az adatlapja alapján szerintem nem rossz autó...


Nektem mi a véleményetek, tapasztalatotok??



tegnap 23:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Inkább egy swiftet vagy f astrát vegyél.
ma 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzért nem kapsz jó autót ebben a kategóriában/évjáratban.


Újonnan, szalonból vett Focus (MK1, 1.4) van a családban, végig garázsban tartott, semmi baj vele, persze a karbantartások mindig megvannak.

De a rendesen karbantartott, jó állapotú Focusokat nem is ennyiért adják, hanem kb. 5-600 ezernél indulnak.


Ami nagy mumus szokott lenni az ilyen Focusoknál, az egyrészt a korrózió (küszöb, sárvédő, kerékjárati ívek), ami ezen is van bőven, másrészt a bölcső cseréje (szintén korrózió miatt), illetve a komplett hátsó futómű felújítása/cseréje. A széthajtott motorok eszik az olajat, azaz neppernyelven: "csipegetik".

Meg persze a kopó-fogyó alkatrészek, amiből ebben a példányban szerintem mindent cserélni kell.

ma 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!