Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem mozdul a hűtővíz...

Miért nem mozdul a hűtővíz visszajelző mutató az autóban?

Figyelt kérdés

Adott egy 2004-es Mazda 6, 1.8 (120Le) kombi.


Néhány hónapja feltűnt, hogy a hűtővíz visszajelző mutató nem igazán vagy csak nagyon minimálisan mozdult meg.


Városban, araszoláskor vagy piros lámpánál fentebb kúszik de ahogy autópályára vagy országútra hajtok -tehát nagyobb tempónál- 1-2 perc alatt vissza áll alap helyzetbe. Úgy vettem észre, hogy a fogyasztás is megugrott, illetve 0-ról való induláskor rángat az autó, mintha hirtelen engedném fel a kuplungot.


Próbáltam a hűtő elé kartonpapírt rakni (mint az Ifáknál) de semmi változást nem vettem észre.


Termosztát vagy csak a jeladó lehet a ludas?



okt. 17. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Nehéz megtapintani a hűtőbe vezető csövet?

Hideg vagy meleg?

Amit leírtál egyértelműen termosztát hiba.

Ha netán mégis meleg a cső, akkor műszerhiba.

De a megugró fogyasztás megint termosztát hibát mutat.

okt. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tovább megyek..

Szinte zárd le teljesen a hűtőt, meglásd felmegy a vízhőfok..

okt. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyertelmuen termosztat hiba, a gyari kb. 10 eves koraban mar rossz volt az osszes automban.
okt. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megnéztem a csövet ahogy hazaértem. Pár perc telt csak el a leállítás után de nem volt rettentően meleg. Inkább langyos.
okt. 17. 19:55
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Magyarán a hűtő teszi a dolgát. Termosztát hiba. Ilyen időben a kartonpapír már nem sokat ér, simán átmegy rajta annyi levegő, hogy túlhűtött legyen.
okt. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!