Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hűtővíz hőmérséklet visszajelz...

Hűtővíz hőmérséklet visszajelző leesik, egyéb hibák. Bővebben lent. (? )

Figyelt kérdés

Adott egy 2004-es Renault Megane berline 1.6, benzin.

Tegnap előtt voltam vele egy rövidebb úton, és észrevettem hogy a Hűtővíz-hőmérséklet visszajelző mutató hirtelen leesik nullára, egy kis idő után újra visszaállt a normális értékre, de aztán újra leesett, az egész úton ezt csinálta, de igazából csak külterületen produkálta ezt a hibát. Semmilyen hiba üzenetet nem kaptam. Egy napra rá beindítottam az autót, és nehezen indult (Eddig mindig szépen indult) 3. indításra sikerült csak beindítanom, mert az első két próbálkozásnál indítás után leeset a fordulatszám és lefulladt. A 3. indítási kísérletnél sikeresen elindult az autó, hagytam kicsit járni 1-2percig aztán adtam egy kicsi gáz fröccsöt és elindult a hűtő ventilátorom, ami nagyon érdekes, hiszen csak nagyon extrém forróságban indul el. (Hiba üzenet még mindig semmi.)


Amit fontos még megjegyeznem, hogy kb 2 hónapja volt vezérlés cserém vízpumpával.


Van esetleg ötletük, hogy mi lehet a baja az autónak?

Válaszukat előre is köszönöm.



#nem indul #hűtővíz #Hűtővíz hőmérséklet visszajelző
2017. okt. 20. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Szép hiba.. Ez valamilyen szenzor probléma lesz. Vagy érintkezési gond valamelyik csatlakozónál. Esetleg kérdezd meg egy rönós fórumon, hátha ismerik ezt már.
2017. okt. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, megkérdezem fórumon.
2017. okt. 20. 13:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Valószínű hogy a vízhőfok jeladó lesz a hibás. A motorvezérlés többek között ettől a jeladótól veszi a jelet a keverékképzés helyes beállításához. Ha hamis jelet küld a jeladó, azokból következhetnek azok a hibák amiket felsoroltál. Erőtlenség, nehéz indítás, magas vagy ingadozó alapjárat stb... Rá kell kötni az autót egy diagnosztikai műszerre, az elvileg elég pontosan megmondja, mi lehet a hiba, de több mint valószínű hogy ez a szenzor lesz az.
2017. okt. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül ilyen "logikus" a megoldás. Nálam (Fiat) pl a MAP szenzor okozott nagyon "érdekes" tüneteket. Én nem gondoltam volna, de a fórumon azonnal jött a megoldás nekem és még pár kollégának.
2017. okt. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!