Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó előfütés melyiket vegyem?

Autó előfütés melyiket vegyem?

Figyelt kérdés
suzuki swift 2005.ös rossz a fütő radiátor, eléggé sokba kerül javitani, olcsob lenne az állo fütés vagy valami más megoldás?
ma 05:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném olcsóbb az állófűtés beszereléssel együtt mint a fűtőradiátor cseréje.
ma 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
AZ állófűtésnek nézz utána, de kb 400000 ft.
ma 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező valami szivargyújtós hősugárzót venne, hogy ne fagyjon bele a lepusztult hulladékba így, hogy jönnek a minuszok.
ma 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem megjavíttatni van leginkább értelme, még ha drága is.

Nekem sem világos, hogy pontosan milyen előfűtésre gondolsz. Egy gázolajos/benzines Webasto rendszer újonnan manapság simán fél milla, vgy inkább több. Nekem egy konnektroba dugós elektromos motorelőmelegítőm van, Defa. A semminél jobb, de nem fogja üzemmelegre melegítani a motort. Nem is a fűtés miatt szereltettem be elsősorban, hanem a motor hosszútávú védelme miatt. Nem szoktam pár évente cserélgetni az autóimat. Ezt újonnan vettem, 10-15 év alsó hangon a terv vele. Üzemanyaggal működő állófűtésre én 600.000Ft-os árajánlatot kaptam még a Covid előtt. Azóta nem tartom valószínűnek, hogy olcsóbb lenne.

Az ilyen szivartyújtóba dugdosható bohóckodásokat is hanyagolnám. Ahhoz hogy télen is normálisan befűtse az autót, belátható időn belül, kell legalább 800-1000W. Az úgy leterheli a generátort, meg lecuppantja az akkut rövidebb utakon, hogy csak na! Én nem javaslom. Arról nem is beszélve, hoyg a szivargyújtóból 120W-ot tudsz kipréselni. Tehát kb annyit ér, mintha valakit beültetnél, hogy lehellje be neked az utasteret, hogy ne fagyj meg. Akkor már többet érsz vele, ha hosszabbútón keresztül az utastérbe raksz egy hajszárítót.

ma 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Veszel ilyen kínai gázolajos fűtést🙂,12 Voltos így még menet közben is tudod használni,vagy felgyújtani vele a kocsidat 🙄

[link]

ma 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5, nem kötekedésképp, csak kérdezem, nem volt még ilyenem:

Ezt az utastérbe kell elhelyezni, ha jól értem. Elégeti a gázolajat, így nyer hőt. Eddig világos. Az égéstermék hova kerül? Hol, hogy vezeted ki az utastérből?

ma 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Lakóautókba szoktak ilyet általában. Karosszérián valahova elhelyeznek egy megfelelő kivezetést ahol távhozhat az égéstermék.

Az utastérbe meg mehet a meleg levegőnek a csövei.

ma 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én otthona garázsban egy fűtő ventillátort (2000 w) teszek be , ha van idő .

Bizony egy fél óra múlva érződik a langyos levegő benne, ami azért sokall jobb mint a fagyos autóba beülni.

Volt az a szivatgyujtóba dugható valami , de semmit nem lehetett észre venni, de az akkut merítette rendesen.

ma 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7, értem, köszi.

Személyautóban emiatt nem lennék képes kifúrni a karosszériát, vagy a padlólemezt.

ma 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!