Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az olajos levegőszűrő szűri...

Az olajos levegőszűrő szűri olyan mértékben a levegőt mint az autókban használatos cserélhető levegőszűrő?

Figyelt kérdés
Vagy nem, de az egyszerűbb rendszerint kétütemű motoroknál nem is annyira fontos mint a modernebb autóknál?

okt. 15. 20:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nincs olyan hatékonysága az olajos levegőszűrőknek, mint a klasszikus cserélhetőnek. Az olajosnak kisebb az ellenállása, könnyebben tud rajta keresztül szívni a motor, könnyebben engedi át a levegőt, de jobban átcsúsznak rajta a levegő porszemcséi is. Valamit valamiért. Az olajos sportlégszűrők élettartam szempontjából szerintem károsak a motorra, miközben mérhető teljesítmény növekményt nem adnak. Hülyeség utcai autóban.
okt. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Olajos légszűrő az ami MTZ traktorokon van például. Amire te gondolsz, gondolom a szivacs szűrő, ami semmivel nem rosszabb, mint a papírszűrő (ha be van olajozva).
okt. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!