Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Infó, hogy az Auchan PRO...

Infó, hogy az Auchan PRO 100-as prémium benzinében mennyi a valós etanol tartalom, vagy az eltarthatósága?

Figyelt kérdés

A prémium benzinekben általában a gyártók-forgalmazók az etanolt ETBE-vel helyettesítik, de pont az Auchan trükközött a 98-asával, amikor is az E10 biotartalmat sunyi módon 17,9% ETBE-0,7% ethanolról, 1% ETBE-10% ethanolra változtatta. Végül a bukovári után 98-ast kivezették, helyette jött az E5 PRO 100-as, de a tényleges összetételét a PRO 100-nak nem találtam meg.

Fontos lenne az infó, mert olyan prémium 100 benyát szeretnék venni amit hosszabb időn keresztül (több év) is tudnék tárolni, erre pedig az etanolosok nem alkalmasak. Az ár is számít, mert nem 10 literről van szó, ezért gondoltam az Auchanra, mert a prémium dízelével jó tapasztalataim vannak. Korábban az ÖMV prémium 100-asát vettem, az gond nélkül fém kannában 5 évig elállt, de annak is csak a jó Isten tudja mi most az összetétele, akkor tudtam, nem volt benne ethanol, és persze jelentősen drágább volt bármilyen másik prémiumnál.



ma 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy nem találod? A honlapon elérhető minden, 3mp google keresés, minden egyes hónap vizsgálatait feltöltik, jelenleg a júniusi a legfrissebb.


A nálunk lévőnél pl. azt írja, hogy etanol 0.5%, ETBE 9%.


[link]

ma 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Bár nem tudom honnan vetted a 0,5-9%-ot, amit megnyitottam, mindegyiknél 0,8-18%-ot hoz. A lényegen nem változtat, úgy néz ki jó a cucc, bár némi gyanúra adhat okot, hogy minden hónapra van mérési jegyzőkönyv júniusig, utána meg semmi. Pont az Auchan volt aki pikk-pakk bejelentés nélkül megváltoztatta az összetételt, gondolom az ETBE lényegesen drágább mint a sima ethanol, ezt már egyszer eljátszották a 98-asuknál.
ma 11:21
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 [link]
ma 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#2 Azt ugye tudod, hogy egy mérés nem 10 perc? Az ország minden kútjáról származó összes mintát egyesével letesztelni TÖBBSZÖR, kiértékelni TÖBBSZÖR, utána kiállítani a bizonylatokat MINDRŐL, egy "picit" sokáig tart.


Rögtön azonnal az összeesküvéselméletet látni mindenhol bazmeg... tököm tele van, hogy bárhová nézek, mindenhol hitetlenkedik valaki valami miatt.

ma 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#3 És tényleg! Pár helyen eltér a szokványostól. Vagy más beszállító, vagy ami valószínűbb, az egyik E5, a másik E10-es.


#4 Figyu, nem kell bamegolni, meg töközni, a magyar embert már annyiszor átverték, lehúzták, hogy sokukban kialakult egy egészséges szkepticizmus, és mondhatni hetedik érzék, hogy felfigyeljen valamire ami nem frankó.

Most éppen ezért alaposabban végigolvastam a mérési jegyzőkönyvet, és lám, lehet mégse vagyok annyira hülye konteós amint hiszed.


"A jegyzőkönyv kiállításának kelte: 2024.07.04

Mintavétel ideje : 2024.06.25"


Vagyis bőven két héten belül jegyzőkönyv volt a mintavétel után, akkor milyen hónapokról hablatyolsz? Az összes jegyzőkönyv két héten belül elkészült, volt amelyik 6 nap alatt, hol van az utolsó-2-3 mérés?

ma 12:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!