Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "A" Kategória avagy mint és...

"A" Kategória avagy mint és hogyan?

Figyelt kérdés

Júniusban szeretnék vásárolni egy 600-as gyorsasági motort. Olyan kérdésem lenne ezzel kapcsolatban,hogy a B kategórián kívül semmilyen más kategóriám nincs meg. 20éves múltam, lerakhatom simán az A kategóriát amivel vezethetnék bármit vagy pedig milyen feltételek vannak? A motort mindenképpen megakarom venni, mi a következménye ha esetleg csak 250-es-t vezethetnék is igazoltat a rendőr? Mi a következménye ha igazoltat a rendőr és egyáltalán nincs nagymotor jogsim? Válaszokat várom aki már járt hasonló cipőben vagy tudja a feltételeket.

ui. Amúgy ha tudok motort szerezni mennyibe kerül egy korlátlan A kategória?


2010. nov. 4. 08:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ezek közül a márkák közül nyugodtan választhatod bármelyiket, mind a három japán márka, és nagyon megbízhatóak. Azt viszont tudni kell, hogy a cbr, gsxr, r6 nem a kényelmükről híresek. Viszonylag kemény az ülés, és az előre dőlt testtartás miatt kb 100 km után már érezni fogod a hátadat, és olyan 150 kilométerenként biztos megfogtok állni pihenni egyet. Ha kényelmes motort akarsz, akkor a sport-túrák között érdemes szétnézni. PL Suzuki GSR 600, Suzuki Bandit, Suzuki GSXF 750, Yamaha Fazer, Honda Hornet stb.
2010. nov. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

A ruhákról meg annyit, hogy a barátnődet is öltöztesd fel rendesen, ős is ugyanúgy veszélyben van, mint te. A bőr overálok nagyon szépek, de kevésbé vízállóak, és hűvös időben nem olyan melegek. A Cordura anyagból készült ruhákat ajánlom inkább, mert ezekben általában van kivehető thermo bélés és protektorok, valamint 100% szél és olyan 80% vízállóak.

Felsorolom mik a legfontosabb ruhák és mi számít mellettük jó árnak:


Dzseki 20ezer

Nadrág 20ezer

Kesztyű 5-10ezer

Sisak 25-40ezer

Gerincvédő 10-15ezer

Csizma 25-40ezer


Ruháknál akciókat érdemes figyelni a motoros boltok honlapjain, mert én pl augusztusban vettem egy 40ezres csizmát (utolsó pár darab volt) 18ezerért.

2010. nov. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ja és majd elfelejtettem...Mielőtt kimész a barátnőddel forgalomban, előtte tegyetek pár kört egy csendes környéken, mert nagyon megváltozik a motor kezelése az utastól. Amire majd figyelmeztesd, amit minden kezdő utas bejátszik, hogy te döntöd a motort egy kanyarban és ösztönösen elkezd a másik irányba dőlni, mert ő úgy érzi, épphogy nem borultok fel. Na ez az amit nem szabad, mert egyrészt nem tudsz bekanyarodni, másrészt instabillá válik a gép. Az utasnak mindig arra kell dőlni, amerre a motort vezető dől!!!
2010. nov. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Ezek elég jó árak, ha mindenből a legdrágábbat veszem akkor is 120-ból kijövök. Tudnál adni esetleg egy linket ilyen e-boltokról, hogy mégis hol érdemes. Mert azért sok helyen nézegettem eddig és ennél 4*drágábbak voltak a dolgok.

Akkor ugye , ez a fél éves szabály az valóban működik, tehát 20 és fél évesen már elkezdhetem és le is rakhatom az A kategóriát? Mi a véleményed 1M-ért már találhatok jó állapotú motort nem?A biztosítás és az átírás mennyire drága ilyen motoroknál kb.? Mielőtt megvásárolom természetesen motor szerelőt viszek magammal, aki nagyjából átnézi majd és mond egy összefogó képet a dologról. Aztán majd remélem épségben haza tudok jönni vele.. Épp a napokban hallottam olyat, hogy valaki vett egy szalonba gsxr-t és haza se ért vele..

2010. nov. 4. 17:38
 15/18 anonim ***** válasza:
Én annyit beszélnék bele a dologba h elsőnek sztem elég lenne egy 400as ZXR vagy FZR. Kb 60LE és megtanulni rajtuk az alapokat arra a 2-3 évre sztem jók.
2010. nov. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Igen, 20és fél éves elkezdheted. Hogy neked mennyi lesz a biztosítás azt nem tudom, mert jövőre máshogy lesz mint eddig, de évi 30-40nél biztos nem lesz több. Az átírás az olyan 20asból meglesz.

Igen bőven találsz 1M-ig motort, de addig millió és millió és millió hirdetést nézz meg, hogy tisztában legyél vele, hogy bizonyos évjáratok mennyibe kerülnek és hogy néznek ki, nehogy dupla áron eladjanak neked egy motort 2005ösnek, ami mondjuk csak 99es vagy 2000es.

A továbbiakban e-mailban folytassuk ha van még kérdésed, úgy egyszerűbb. Mailban küldök most linkeket.

2010. nov. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Amúgy az előttem szólónak igaza van, de te mindenképp 600ast akarsz az már kiderült...Ha megvan hozzá a felelősség tudat és eleget gyakorolsz előtte, és nem vagy egy állat akkor nem lesz baj.
2010. nov. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mellékesen mondanám, hogy 20 és fél évesen elkezdheted, de csak 21 évesen kaphatod a kezedbe a jogosítványt és 2 évig nem szállíthatsz mást a motorodon a kresz szerint.
2010. nov. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!