Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "A" Kategória avagy mint és...

"A" Kategória avagy mint és hogyan?

Figyelt kérdés

Júniusban szeretnék vásárolni egy 600-as gyorsasági motort. Olyan kérdésem lenne ezzel kapcsolatban,hogy a B kategórián kívül semmilyen más kategóriám nincs meg. 20éves múltam, lerakhatom simán az A kategóriát amivel vezethetnék bármit vagy pedig milyen feltételek vannak? A motort mindenképpen megakarom venni, mi a következménye ha esetleg csak 250-es-t vezethetnék is igazoltat a rendőr? Mi a következménye ha igazoltat a rendőr és egyáltalán nincs nagymotor jogsim? Válaszokat várom aki már járt hasonló cipőben vagy tudja a feltételeket.

ui. Amúgy ha tudok motort szerezni mennyibe kerül egy korlátlan A kategória?


2010. nov. 4. 08:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

'A' jogosítvány 61.700 Ft + vizsgadíjak (össz. 82.000 Ft)


lerakhatod simán. nem kell már páv meg semmi extra sem.

Ha 'A' korlátozott jogsid van és elkapnak a 600assal ugyanúgy megbüntetnek. ha már csinálsz akkor csinálj "rendes" 'A'-t .


Ha nincs jogsid akkor feljelent és 6 számjegyú bírság.

2010. nov. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Most 20 éves vagy, vagy ennyi ideje van "B" jogsid, mert motoros előélet nélkül "A" 21 évesen lehet megszerezni.
2010. nov. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
"A" korlátlant csak akkor rakhatod le, ha betöltötted a 21-et vagy, ha van 2 éves "A" korlátozott vagy A1 jogsid. De nulla motoros előélettel ráülni egy 600asra, az azt jelenti, hogy előbb lesz belőled donor, mint motoros. Szóval ezt jól gondold meg. Amásik, hogyha elkap a rendőr olyan motoron, amihez nincs jogsid, ott a büntetés 110ezerig mehet el, arról nem is beszélve, hogy meglévő B jogsit bevonják, és motoros jogsira nem mehetsz még 2 évig. Szóval legyél inkább türelemmel míg elkezdheted az a korlátlant. A motorral meg nagyon óvatosan, mert ha elmész jogsira ott MZ-n fogsz tanulni nem gsxr-en. És egy kezdő legvadabb álmaiban sem tudja elképzelni mire képes 600as 128 LE gép. Szóval tényleg ésszel!!!!
2010. nov. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
100-as robogóm van amivel mentem már 14k km-ert, tudom hogy ég és föld egy 600as . 21 éves szeptemberbe leszek csak viszont a nyarat már motoron szeretném tölteni.. Most akkor mi a fenét csináljak? Ha esetleg megvenném Júniusba a motort hol szerezzek rajt rutint mielőtt forgalomba megyek?Mire figyeljek?Érzem én is a veszélyeit kőkeményen a dolognak mert tudom,hogy mire képes egy ilyen..Valószínű bevállalom a jogsi nélküli motorozást amikor meg majd 21 leszek lerakom.. Ebbe nincs ilyen előrehozott? Hisz Júniusba elkezdeném már csak pár hónap lenne 21éves koromig..
2010. nov. 4. 10:03
 5/18 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok


14km az gyakorlatilag egyenlő a nullával. Már csak azért is, mert a robogó vezetését és a motorvezetését nem lehet összehasonlítani. Előre hozatal nincsen. Jogsi nélkül legálisan pl a Hungaroringen tudsz vezetni, de az nem olcsó mulatság: kérsz egy licenszet a motorra (kb 8-10ezer), aztán alkalmanként 12-14ezer az egész napos motorozás.

Ha megpróbálod a jogsi nélkül vezetést, forgalomba akkor se menj mert magadra és és másra is veszélyes lennél. Keress valami eldugottabb helyet és ott gyakorlod a gép kezelését. És légy résen, mert nagyon csúnyán megszívhatod, ha rendőr megállít. Csak okosan!

2010. nov. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Még hozzá teszek annyit, hogyha nekiállsz gyakorolni első nekifutára azt figyeld meg, hogy reagál a gázadásra, mennyi gáz kell az elinduláshoz mennyi a gyorsításhoz, mennyi a kanyarodáshoz. Gyakorolod be, hogy tudj minél kisebb ívben kanyarodni, és figyeld meg milyen sebességről mekkora a fékút.
2010. nov. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
14 000 KM-ert vezettem nem 14-et de tudom , hogy ez is kevés mert a robogó teljesen más. Még annyit megpróbálok , hogy beszélek egy oktatóval,hogy esetleg meglegyenek az óráim és ha elmúlok 21 akkor már csak vizsgákra kelljen elmennem, amennyiben ez megoldható.. Mire figyeljek oda egy ilyen gyorsaságinál mik a legfőbb veszélyek.. Akik az ilyeneken meghalnak az sok olyan ember akinek 0 a veszélyszérzete és csak húzza amíg bírja.. Én hiszek abban , hogy nem ebbe a kategóriába tartozok.. De én is tartok ettől a bazi nagy erőtől.. Nem tudom mit tehetnék..
2010. nov. 4. 11:30
 8/18 anonim ***** válasza:

Ja bocsi, elnéztem a vezetett kilométert.

Ha 20 és fél éves vagy, tehát 20at betöltötted plusz még 6 hónap, akkor kezdheted el, de végülis megpróbálhatsz egyezkedni az oktatóval. Azt viszont ne felejtsd el, hogy februárig biztosan nem tudod elkezdeni, mert télen nincs motoros oktatás.


Hogy mikre figyelj a nagy gépnél: egy 600as gyorsasági egyesben megy 110-120at. Egy átlag 600as -persze évjárat függő is- 120-130LE, ez arányaiban olyan, mintha egy Astra kb 1200LE lenne. Finoman kell bánni a gázzal, mert könnyen emeli az elejét. Én kezdőként jártam úgyhogy nagy gázzal indultam hirtelen engedtem a kuplungot, felkapta az elejét én meg azt sem tudtam mi f... van és elborultam, de erre hamar rá lehet érezni, nem lesz vele gondod.

A gyorsasági motorok orrnehezek, meg kell szokni, hogy erősebb fékezésnél a testsúlyodat és helyzeted még előrébb fogja húzni.

Meg kell tanulni dönteni a gépet -de ez is olyan, amit ha fokozatosan gyakorolsz, akkor szinte ösztönösen ráérzel, hogy mekkora íven, mennyire kell dönteni.

A gyorsasági kormánya, egyrészt a kivitelezés más részt a testhelyzeted miatt jóval kisebb szögben fordítható mint pl egy enduro motoron, ezért kell figyelni, hogy tudj minél kisebb ívben is kanyarodni, nehogy úgy járj, hogy megszokod a döntve kanyarodást, be kell fordulnod egy kisebb utcába, ahol, ha döntöd rögtön átmész a szembe jövő sávba és csatt.

2010. nov. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Azt hozzá teszem még, hogy olyan nincsen, hogy ráülsz egy 600asra és nem húzod neki, egyszerűen nincs az az ember aki megtudja állni. Te is biztos, hogy nyelezni fogod, de ahogy elnézem nem vagy egy hülye gyerek. Szóval azt kell majd felismerned, hogy mikor teheted meg hogy húzod és mikor nem. Mikor jelentesz a száguldással magadra és másokra veszélyt és mikor nem.
2010. nov. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Értem, köszi az eddigi válaszaid. Gondolom már régóta motorozhatsz.

Akkor ezek szerint május fele már elkezdhetném a jogsit ez jó hír. Egy 250-es ilyen chopper szerűségen fogok valószínű tanulni mert azt tudok csak kölcsön kérni ingyen.

A motort pedig Június fele tervezem vásárolni, 1M ft-ot szánok rá + 150 000-ret ruhára kb. Talán ennyiért már kapok viszonylag jó állapotban lévőt.

Még nem tudom viszont , hogy melyik márkát válasszam..

Mert a párommal szeretnék majd nyáron sokat motorozni ha már meglesz a kellő rutinom..és hát ezek a gyorsaságiak a yamaha r6 ,gsxr, cbr 600, közül mindenképpen azt akarom majd választani amelyiken még viszonylag "kényelmes" lehet ülni hátul..+az sem az utolsó szempont,hogy melyik márka a kevésbé szervizigényes kategória..

2010. nov. 4. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!