Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan jöhetett a füst?

Honnan jöhetett a füst?

Figyelt kérdés
Az autómmal az autópályán haladtam és magam mögött kék füstöt láttam. Sosem füstölt kéken. VISZONT megnövekedett a karternyomás a rossz elvezetés miatt és a kinyomott szimmeringen az olaj az autó alján végezte (5liter). A füst a kipufogóból jöhetett vagy a kipufogón égő olajtól?
ma 07:39
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Te aztán tudsz kasu lenni!!

Kinyomott 5 liter olajat és megkérded hogy honnan jön a füst?

ma 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem értek hozzá és az úton haladtam ezért úgy tűnt hogy a kipufogóból is jöhet. Akkor nem tartod valószínűnek hogy a kipufogóból jött?
ma 07:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha forró felületre folyott az olaj akkor onnan füstölhetett. De ha 5 liter kifolyott akkor nézegess bontott motorokat mert ott valószínű a csapágyak-főtengely elköszönt.
ma 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ahogy az olajlámpa felvillant azonnal le lett állítva.
ma 08:50
 5/7 A kérdező kommentje:
Elvileg alig járt kritikusan alacsony nyomáson
ma 08:51
 6/7 anonim ***** válasza:

Az olaj szépen ráfolyt a forró felületre és azért lehetett kék füst, nyilván a menetszél miatt látszott úgy mint ha a kipufogóból jött volna.

Ott komoly bajok lehetnek a motorban ha már idáig fajult el a dolog, majd a szerelőd megmondja mi a teendő, de ha az autód egy öreg darab akkor jobb ha szabadulsz tőle, és veszel másikat, egy motor csere vagy felújítás is jóval több lehet mint az autó értéke.

ma 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mennyi az esélye hogy csapágyas lett? A szerelővel beszélek természetesen.
ma 09:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!