Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az normális, hogy a nyári...

Az normális, hogy a nyári abroncsoknak rosszabb a vízelvezetési képessége?

Figyelt kérdés

Észre vettem hogy a nyári szettel jobban csúszkál az autó ha esőben feltelik az úton a nyomvályú, valamint egy kisebb tócsa is jobban félrekapja a kormányt mint téli garnitúrával.

Alapvetően ez a különbség a nyári és a téli gumiabroncsok között hogy rosszabbul viselkedik nedves úton, vagy ez gumifüggő is például kopott vagy olcsó minőségű gumi?



ma 11:13
 1/3 Mad Max2 ***** válasza:

a nyári gumiknak a vízelvezetése sokkal jobb mint a téli gumiknak


Ugyhogy a cseh2 megy nálad:)

ma 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kopott nyárival rosszabb lehet ja. Amugy a nyárinak jobb.
ma 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
"Alapvetően ez a különbség [...]" - nem, alapvetően az a különbség, hogy milyen hőmérsékleten mennyire képes teljesíteni azt, amire hivatott. A nyári gumi olyan kompozit, ami téli hidegben nem tud úgy tapadni. A téli meg a nyári melegben jobban kopik, nagyobb alapjáraton a gördülési ellenállás, főleg melegben, amikor az aszfalt is gyakorlatilag olvad. A vízelvezetés esőre van, nyilván ha nagyon durván mély nyomvályús, régen felújított úton mész, akkor a nyári, főleg, ha kopottas, nem fogja úgy elvezetni a felgyülemlő vizet, mert nem arra van kitalálva, hogy ki tudja milyen mély tócsákon menj át rajta (amúgy semelyik gumi nem erre van kitalálva, vízenfutást mindenféle gumival lehet kockáztatni). Én igazából azt nem értem, mit számít a nyomvályú feltöltődése. Én száraz, napos időben is úgy helyezkedek sávon belül, hogy ne a vályúban menjek, hanem a domborulatokon lovagoljak, legalábbis így tanították, és így érdemes, ha nem akarod feleslegesen koptatni a gumidat minden irányból a vályúban, meg nem akarod odaverni az esetleg alacsonyabb kasztnit az útburkolatnak.
ma 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!