Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Thalia vagy Peugeot...

Renault Thalia vagy Peugeot 206 "jobb" autó?

Figyelt kérdés

Szeretnék vásárolni egy használt autót, ezen a 2 típuson gondolkodtam.

mindkettő benzin 1.4-s 75 lóerős, nagyjából a felszereltség is azonos, mindkettő 2004-s, Ár is hasonló.

120-160e km között van mindkét autó.

Külsőre mindkettő rendben van, belsőre is, nem látok rajtuk semmi olyan hibát ami miatt nem venném meg, csak az a kérdés melyik megbízhatóbb autó amivel érdemesebb lenne járkálni? (főleg városba, évi 5000 km kb)

Kinézetre inkább a 206-s felé hajlok...



ma 11:02
A kérdező szavazást indított:
Peugeot 206
Renault Thalia
Egyik sem, leírom válaszba, hogy miért
7 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
Melyik olcsobb?
ma 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A Peugeot mindenképpen megbízhatóbb. Ha kellően precíz vagy a karbantartással, akkor jó szolgálatot tehet különösebb probléma nélkül még sokáig (feltéve, hogy az előző tulaj is odafigyelt rá). A Renault ezzel szemben egy elektronikai csődtömeg, ami ellen nem lehet tenni semmit, nem lehet megelőzni. Időzített bomba, hogy mikor adja fel. És mindegyik feladja előbb vagy utóbb.


Ilyen kis városi autó kategóriában a legjobb mindig is a Suzuki Swift marad (nem a régi papírmasé, hanem a 2004-től gyártott "vasaló") 1.3-as motorral. Az 1.5-ös is jó motor, de városba indokolatlannak tartom, az 1.3 bőven elég szerintem. Illetve az Opel C Corsák (2004-től) 1.2 és 1.4 motorral és Ford Fiesták. Nem tudom milyen árban mozognak és azt sem, hogy te mennyiért nézelődsz, szóval lehet ezek nem opciók számodra, nem tudom. De szerintem megérnek egy keresést.

ma 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
0%

Peugeot jobban rohad, meg ott a hátsó híd problémája, váltójuk nagyon gyenge, indexkapcsoló, nehezebb szerelni....

Előnye a szebb külső.


Thalia hátránya a magasabb fogyasztás. Na meg, hogy ronda. :)


Nekem volt mindkettő, bár idő után a cliókat vettem, annak az 1.2-es motorja nagyon takarékos.


Összességében a Thalia jobb autó lényegesen.

ma 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!