Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hidegben nagyon ráz a benzin...

Hidegben nagyon ráz a benzin motor a Fordban, kettőstömegű ?

Figyelt kérdés

Itt vannak a hidegek, 9 fok van kint és ha beindítom a motort annyira ráz... Remegnek a tükrök és a kormány, zizeg a kárpit. 1 évvel ezelőtt kezdte, amikor A.Z. olajat raktam bele. Idén tavasszal már újra Castrolt itattam vele. De most is ráz. A kuplung már kopott, néha csúszik. Van ebben kettőstömegű?

Focus mk1 2002, 1.6 Zetec

A hangja az jó. Ha bemelegszik, akkor elmúlik. De régen nem rázott ennyire....



ma 07:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Időjárás függő lendkerék? 🥴 Ami hidegen ráz, de utána elmúlik.

Gyertya, gyújtó kábel.

Csere közben sűritési vérnyomás mérés.

Tipp: Igaz mondeóval jártam így. Hideg párás időben néha áthúzott egy gyujtókábel.

ma 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Dehogy van kettőstömegű.
ma 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
10 fok alatt szögletes a benzin, nem tudtad?
ma 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bármi lehet. Motortartó bakok, csapágy, még hibás befecskendező is okozhat hasonló jelenséget. majd a szerelő megmondja.
ma 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet kilyukadt a kipufogó,pl a flexibilis cső,ahol kifúj,ott levegő kerül be,a hideg levegőben több az oxigén,ami meghülyíti a lambda szondát.

Ha a kipufogó rendben van,kivenni a gyertyákat,drótkefével megpucolni,hézagmérővel beállítani,gyertya furatokat ronggyal megtörölni-lehet olajos.

Alapjárat szabályzó biszbaszt kivenni,szétszedni,féktisztítóval megpucolni.

Ha ezek nem segítenek,meg lehet próbálni növelni az alapjáratot-igen,van rá mód,de biztos lesznek kommentek hogy nem lehetséges.A pillangó szelepnél van egy pici csavar,ami ütközőként funkcionál,arra teszel egy sapkát-pl műanyag bicikli szelepsapkát,-így a szelep nem tud teljesen bezárni.Némi kézügyességgel és kitartással növelni lehet az alapjáratot a gyári 7-800-ról mondjuk 1000-re,és mindjárt stabilabban fog járni a motor.

ma 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

1400 körül van olyankor. 3 perc múlva csökken 900 alá.


Arra gondolam még, hogy sokat járok vele rövid utakat, és műszakivizsgán a CO-ja sem jó, hogy elvan kokszosodva...

ma 09:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha egy szervízbe elviszed, az lesz a tuti megoldás. És ott nem csak megmondják hogy mi a baja, meg is csinálják.
ma 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!