Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől lehet az hogy az egész...

Mitől lehet az hogy az egész szíjhajtás új, mégis van hogy megcsúszik a hosszbordás szíj?

Figyelt kérdés

BMW E90 az alany, lényegében csak a szervószivattyú és a klímakompresszor szíjtárcsája nem lett cserélve, minden más igen: feszítő, főtengely szíjtárcsa, volt már rajta Contitech és gyári hosszbordás szíj is.

A tünet az, hogy a kormányt balra koppra tekerve hallani hogy megcsúszik a szíj, de néha-néha már kanyarodás közben is hallani hogy halkan de kicsit-kicsit megcsúszik a szíj. De ez nem mindig áll fenn. Csúszásgátló sprayvel jobb a helyzet, akkor szervónál is érezni hogy kicsivel de jobb a rásegítés.

Esetleg az lehet az ok, hogy valamiért nehezen tudja meghajtani a szervószivattyút és azért csúszik meg a szíj? Tekintve hogy alászedett kormánynál jön elő, ezért gondoltam a szervószivattyúra.



ma 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Létezik ilyen probléma. Ha az új szíjnál belül a bordák közötti mélyedésben felül a szíj akkor a szíj tárcsa kopott a bordák oldalán kell futnia a szíjnak. Ha felül a hegyére sokkal kisebb nyomatékot tud átadni meg csúszás nélkül.

A szervo szivattyú terhelése nem egyenletes, alá szedett állapotban a legnagyobb, de kormányzás hatására is emelkedik a nyomaték igénye. A szíj is ezért csúszik meg.

ma 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Benyúltam, lefotóztam, ilyen a szervó szíjtárcsa: [link]


Ez már elégé kopottnak tűnik közelről nem?

ma 10:11
 3/4 anonim ***** válasza:
De.
ma 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A feszítő rendesen feszíti a szíjat?

Vagy szorul valami.

ma 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!