Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A nem megfelelően feszített...

A nem megfelelően feszített hosszbordás szíj okozhat rezonáló hangot bizonyos fordulatszámon?

Figyelt kérdés

1500-2000 fordulat között egy tartományban gyakran (de nem mindig) hallani ilyen rezonáló hangot, de magát a rezonanciát nem érezni a karosszérián. A szerviz szerint kettő dolog jöhet szóba ami még nem volt szervizelve: a hosszbordás szíj feszítője illetve maga a wandler érett meg a felújításra.

Ilyet vajon okozhat ha a hosszbordás szíj feszítője rossz és ezáltal nem megfelelően van feszítve a hosszbordás szíj? Vagy érdemesebb lesz a költségesebb wandler felújítást fontolóra venni?



jún. 27. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Wandler és hosszbordás feszítő.....

Milyen autóról van szó?

jún. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 2013-as Mercedes C-osztály. Igen már csak erre a kettőre tudunk gondolni, maga a motor le lett szervizelve az elmúlt években, injektorok jók.
jún. 27. 11:38
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem lenne elég feszes akkor csúszna is.
jún. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 Néha csúszik is, koppra tekert kormánynál néha hallani hogy megcsúszik. Csak nem tudom hogy a nem megfelelő feszesség okozhat-e olyan rezonanciát ami még az utastérből is hallani.
jún. 27. 12:02
 5/10 anonim ***** válasza:

AZ nem lehet hogy megcsúszik tekerésnél, ezt nézd meg álló helyzetben is.

De nekem csinált olyat hogy elég hangosan csattogott a motor, kb szelephengja volt.

Én is levettem a szíjat és akkor megszünt.

Na akkor akármit nézegettem semmit nem találtam és a feszítőket kicseréltem újakra, bár ezen se látszott hogy hibás lenne.

Erre másnap úgyan úgy elkezdett csattogni.

Fogtam és vissza tettem a régi le vett hosszbordás szíjat és azóta semmi hangja nincs . ez már 3 hónapja.

jún. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 Esetleg arra gondoltam még hogy valamelyik görgő beállt és azért csúszik, nem tudom. Szerelő is azt mondja hogy tippelni lehet csak.
jún. 27. 12:35
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#6 Az nagyon jó szerelő... Le kell venni a szíjat és megnézni melyik görgőnek milyen hangja van.
jún. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 Nyilván ezt fogom kérni tőle, de a szerelő arra mondta hogy semmi konkrétumot nem tud mondani, végig kell nézni mindent hogy mi miatt lehet.
jún. 27. 12:46
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 Persze hogy látatlanban nem tud semmit, nem varázsló...
jún. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Majd megnézi a szerelő.

Addig lehet agyalni a semmiről. 🤔

jún. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!