Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hosszbordásszíj cserénél...

Hosszbordásszíj cserénél minden egységet érdemes cserélni, mi az ajánlott?

Figyelt kérdés

Hibajelenség:


nedvesebb időben, télen, nyáron kicsit csikorgó hangot ad a hosszbordásszíj körüli rész. Miután bemelegszik ez eltűnik, valamint nyáron száraz meleg időben szintén nincs a hang.


Az autóalkatrész kereskedőknél érdekes a történet, mert lehet venni ugye szíjat, feszítőgörgőt, készletet is. Ez utóbbiból azonban két fajta van, amiben csak a szíj és a feszítőgörgő van és egy olyan amiben a feszítőegység is része ennek(sőt még olyan is amiben 2 szíj van!). Eddigi logikám alapján, mindig a legolcsóbb alkatrésszel kezdtem és azt cseréltettem a kocsin, tehát a szíjra gondoltam. Viszont azt nem tudom mennyire általánosabb inkább, hogy ezt a hangot a szíj vagy a görgő okozza. Nagy árkülönbség inkább akkor van, ha a feszítőegységes készletet is választanám. Ebben nem tudom mozog-e valami úgy, ami kiadhatja ezt a hangot vagy nem jellemző.


Márkákban gyári minőségűt választanék, ebből amit jónak látok az az SKF, GATES, INA esetleg HANS-PRIES. Nem tudom az működőképes dolog, hogy nem azonos márkájú a kettő. Elméletileg a méreteknek azonosnak kell lennie mm-re, szóval passz. Ebben nem vagyok tapasztalt. Autodoc-on a készletke azért jóval olcsóbbak, de még nem rendeltem onnan soha.



2023. jún. 14. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Kézzel tesztelhető minden. Leveszem a szíjat, eleve ha ez könnyen megy, akkor a feszítőrugót már tudjuk hogy jó. Szíj le, ott vannak a görgők, kézzel megsértése őket, ha valamelyik zajosan forog, akkor az szar és cserélni kell. Ha szép csendben siklik, akkor azzal nincs baj.
2023. jún. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"kézzel megsértése őket"


*megsergeted

2023. jún. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ez hasznos tanács! És mi a véleményed a márkákról? Esetleg az autodoc-ról? Ebben van a 2 szíj, az ára se rossz.


[link]

2023. jún. 14. 16:24
 4/9 anonim ***** válasza:

Hú várjál, látom dupla szíjas Mazda motor. Ennek az alsó kisebbik szíja nejlon. Nincs feszítője, hanem nyúlékony a szíj, fel kell feszíteni a helyére. Nem biztos, hogy hozzáfognék, ha még nem láttál/csináltál ilyet. Vért fogsz hugyozni tőle. :D Van neki spec felrakó szerszáma, régebben adták a készletekhez, de manapság kispórolják. És néha még azzal sem egyszerű, anélkül meg garantálható, hogy le fogod darálni a szíj ékeit, hacsaknem baromi ügyes vagy és ezer ilyet csináltál már.


Amúgy az autodoc-ot nem nagyon ajánlom, mert nagyon nagy zsákbamacska. Lehet, hogy éppen jót kapsz, ha szerencsés vagy, de arra is jó az esély, hogy valami hulladék kínai hamisítványt kapsz, vagy nem is az lesz a dobozban, aminek kellene. Mármint nem úgy értem, hogy szíj helyett egy féltéglát kapsz, hanem SKF helyett valami noname szar van benne. Maga az SKF amúgy nem rossz.

2023. jún. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam ennyire túlbonyolítani. Alap esetben csak szíjat cserélek. A görgőket, feszítőt csak szükség esetén. Általában a szíj levétele után szemrevételezéssel könnyen megállapítható, hogy jó-e a csapágyazás, vagy már kottyan.

Jártam már úgy drága márkás szíjjal is, hogy 3-4 év után elkezdett hangosan visítani indítás után, bemelegedve meg elhallgatott. Ilyen esetben tipikusan a szíjcsere megoldja. Azzal is tesztelhető, hogy ha cseppentesz a szíjra egy kis vizet, vagy WD40-et és elhallgat akkor szíj. Sajnos a lágyítószer kipárolog belőle és ettől tud ilyen hülye hangja lenni. Kicsit melegedve már lágyul a hőtől annyit az anyag, hogy nem csinálja.

2023. jún. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#4: Igen igazad lehet, egy Volvo-ban van a motor, de Mazda fejlesztette ki. Tették Mazdákba, Volvo-ba, Ford-ba.


[link]


Egészen pontosan erről van szó. Ott a dupla szíj, ahogy írod is. Ennek mi a hátránya vagy az előnye? Miért így csinálták meg? Mennyire elterjedt technika volt ez akkoriban, vagy ritka dolog inkább?


Én csak a felső szíj cseréjére gondoltam, vagy te úgy látod mindkettőt kellene? (Lesz segítségem, nem egyedül fogom csinálni)


#5: Megmondod mi volt ennek a márkája? Csak, hogy elkerüljem. Persze lehetséges csak pech-ed volt és kifogtál egy rossz szériát belőle. Te javaslod mindkét szíj cseréjét?

2023. jún. 14. 19:24
 7/9 A kérdező kommentje:
Még valami, az nem lehetséges, hogy egy idő után már nem volt dupla szíjas megoldás? Meg olvastam valami olyat is, hogy volt automata szíjfeszítős változat, meg nem automata. Már, ha jól emlékszem.
2023. jún. 14. 19:34
 8/9 anonim ***** válasza:
#6 Nem tudnék mondani sem előnyt, sem hátrányt. A felrakás módja más, de ha már fent van, onnantól nincs különbség. Úgy tudom csak a Ford csinált ilyet, beleértve Mazdával közösen fejlesztett motorokat.
2023. jún. 15. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#4: Meg tudod mutatni milyen az a speciális felrakó szerszám? Ez valami Ford/Mazda specifikus szerszám? Képet mutass, ha tudsz.
2023. jún. 17. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!