Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra autóm EGR szelep...

Opel Astra autóm EGR szelep hibakódot dobott ki. Vezetés közben semmiféle rendellenességet nem tapasztalok. Így egyáltalán nem is szabad használni az autót?

Figyelt kérdés
Hogyan fogják javítani? Cserélik? Vagy lehet majd kitakaritani?

szept. 15. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell nézni hogy ez csak egy pillanatnyi ideig tartó hiba miatt dobta be a kódot vagy állandó a hiba, szervizben méréssel kitudják deríteni.

Ha állandó akkor első körben lehet egy takarítás ráfér mert eléggé tele szokott rakódni dzsuvával és az esetek 90% ban ez jó megoldás szokott lenni.

szept. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is erre gondoltam, hogy kokszos. Csak azért nem értem, mert minden hétvégén meghajtó országúton. Ha netán új egr szelep kell, az több száz ezres tétel?? 1,4 benzin, z14xep. Pedig azt mondták, ez a motor a legmegbizhatobb :((
szept. 15. 13:35
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja és így esély sincs használni az autót addig, ugye? Mit okozhat ha valaki kokszos egr szeleppel jár? Lerobban az autó?
szept. 15. 13:56
 4/7 anonim ***** válasza:

60 ezer körül van egy új EGR szelep.


Olyan nincs, hogy pillanatnyi ideig tartó hiba, okkal dobta fel. Ezzel foglalkozni kell. Sosem értettem azokat az embereket, akik elszaladnak a haverhoz hibákat törölgetni (mintha az komplett szerviznek felelne meg), aztán pár hónap múlva nem értik, miért rohadt le az autó az út szélén, meg miért nincs erő az autóban.


Vidd el szerelőhöz, ha olyan állapotban van akkor ki tudják tisztítani, ha meg nem, akkor csere. 60-70 ezer forint egy új, és azzal sokáig biztosan nem lesz problémád.


Azért is foglalkozz vele, mert én jártam úgy EGR szelep hibával, hogy kidobta a hibát, visszafogta a teljesítményt, de olyan is volt, hogy el sem indult már az autó. Trélerezni kellett a szerelőhöz.


Nézesd meg mindenképp, és minimum tisztíttasd ki!

szept. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#2

Az EGR szelep nem a motor része. Másrészt ha téged egy kb. 100 ezer forintos kiadás földhöz vág, akkor valójában nem teheted meg, hogy autóval járj...

szept. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem vág földhöz nyilván. Főleg hogy "tucatopel" em van, csak pont az egr szelep az egyik legdragabb tétel, ismerősömnek 450 000 Ft volt az új.
szept. 15. 15:34
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6


Azt kétlem, hogy az EGR szelep 450.000 forint lett volna, szerintem te kevered a DPF szűrővel...

szept. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!