Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi miattad világíthat az egr...

Mi miattad világíthat az egr szelepen kívül a check engine? Tovább lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok kb 2 hónapja kigyulladt a check engine a skodámban egr szelepre hivatkozott az autó.


Namost kitakarítottam az egr szelepet és 3 hétig tökéletesen működött. Aztán kezdődött elölről. Ismét check engine, ismét takarítás. Ezután már csak 3km erejéig volt jó, aztán sárga lámpa.


Ez világított 2 hétig amíg meg nem rendeltem a gyári új egr szelepet. Pierburg márkájú.


Beszereltem ma az autóba, kb 10km-ig hibalámpa nélkül üzemelt a kocsi. És most egy fél órája ismét check engine. Még nem tudom kiolvasni a hibát, nekem sajnos nincs olvasóm. Hétfőn lesz...


Gyanítom hogy nem a vadonatúj szelep a probléma de ha mégis ezt mutatja a számítógép akkor mi lehet még a baj? Úgy értem hogy ha ismét egr-re panaszkodik akkor milyen más alkatrész okozhat még erre vonatkozó hibakódot? Beszivott levegő nyomás/mennyiség? Vagy szívócső nyomás érzékelő? Ilyenekre gondolok...


1.4 16v a motor.


Köszönöm szépen előre is a segítséget!



szept. 6. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Legyen olvasód. Nekem a check engine szinte mindig EGR szelep, és ha kiütöm a kódot, nem szokott visszajönni. Általában amikor a német autópályán túlhajtom, akkor villan.

Legyen olvasód, nézz utána az olvasottaknak, ha az nem segít, akkor viszont szerelő.

szept. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Milyen hibakód olvasót ajánlasz? Ennél az autónál sajnos a megszokottnál többször kell 😂
szept. 6. 20:51
 3/9 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy szerelőnél csinálom, mert szívesen segítenek ha elakadok valamivel. 19 éves hobbi autószerelő vagyok :D
szept. 6. 20:52
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs, nekem Hondám van.
szept. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyébként tudtommal bármilyen CAN OBD jó kéne hogy legyen, de ha már van jófej szerelő ismerős (megbízható, becsületes és hozzáértő szerelő ismerős szerintem mindenkinek legyen, akinek gépjárműve van), tőle kérdezd. :)
szept. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hétvégén nem szeretném zavarni... Mindenképp venni fogok valami olvasót.
szept. 6. 21:07
 7/9 anonim válasza:
100%

Skodánál az EGR szelepet "fel kell tanítani" a vezérlőnek.

Nagyon sok szerelővel beszéltem, mire valaki meg is tudta csinálni.

szept. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor azért dobott megint check enginet mert a régi szelep értékeivel dolgozik?
szept. 7. 06:36
 9/9 anonim válasza:
Valószínűleg igen
szept. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!