Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kawasaki ZXR 750 (1991-1993)...

Krómgyűrű kérdése:

Kawasaki ZXR 750 (1991-1993) motorkerékpárt bevállaljam második motornak?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy Honda Shadow 600 típus motorom van, ami 41 lóerő és 53 Nm. Gondolkodom, hogy mellé beszereznék egy ZXR 750-es Kawasakit, mivel nagyon tetszenek ezek a régi sportmotorok. Mennyire harapós, kezelhető egy ilyen 100 lóerő körüli motor? Esetleg iktassak közbe egy másik motort, mielőtt átülnék a Hondáról vagy nem lesz annyira veszélyes?


Ha jól tudom manapság az ettől kisebb (600 ccm) modern sportmotorok sokkal erősebbek.


Ugyanakkor tapasztalatokat is várok a fent említett típusról. Kinek volt hozzá szerencséje?



szept. 13. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:

ZZR 600-at vennék, bár ízlés kérdése. Az is 98 paci, viszont kényelmesebb mint a ZXR.


A baj az, hogy a ZXR-böl szerintem már nem sok jót találni magyaroroszágon. Nekem GPX 750 volt azonos motorral, a hengerfejben voltak kisebb különbségek, 105, nekem nem volt sok, miután ETZ-röl ültem át rá. :D


Viszont ZZR-böl láttam mostanában németeknél kevés kilométerest 1500-2000 euró körül. Csak sokat gondolkodtam, és elvitték.

szept. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miért volna veszélyes? Nem Babettáról ülsz át.

Meg egyébként is nem a motor veszélyes hanem a sofőr stílusa.

Ha a Hondával tudsz ésszel motorozni akkor ezzel is menni fog.

Én is 250ccm-ről -szintén ETZ 😀- ültem át 750-re (gsx 750f) gond nélkül.

Amúgy ha a Kawa tetszik akkor +1 a ZZR-re.

szept. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor nem egy vészes váltás lenne. :)

Igazából jól néz ki a ZZR is, de a ZXR formája már régóta magával ragadott.


Ennyire kényelmetlen lenne?

Egyébként az hogy lehet, hogy a kettő motor között 150 köbcenti a különbség, mégis majdnem ugyanolyan erősek? Hengerfejben vagy vezérlésben lehet valami eltérés?

szept. 14. 10:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért óvatosan vele, mivel a Hondádhoz képest a Millenium Falcon lesz, szóval ha fejben ezt fel tudod dolgozni, akkor ok.
szept. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nyilván óvatos lennék vele.


Van egyébként valakinek tapasztalata vele?

Úgy hallottam, hogy a karburátor a gyenge pontja. De ez mit takar pontosan? Elállítódik vagy elmegy a szinkron?


Van az utódja, ami szintén tetszik, az a ZX7R, a macskaszem lámpás.


Esetleg van ebben a kategóriában olyan motor, ami megbízhatóbb vagy kezesebb? Pl. Honda CBR600 vagy Suzuki GSX-R 750 Srad?

szept. 19. 17:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!