Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sok kilométeres motort érdemes...

Sok kilométeres motort érdemes venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Adott egy 500-as kawasaki kle 2005 évjáratú motor. 2 hengeres túraenduro.

90ezer körüli kilométer van benne, viszont nagyon jó állapotban van. Látszik, hogy foglalkoztak vele rendesen. Kipróbáltam, és motorikusan sem érzek semmi problémát. Viszont a kilométer, ami aggaszt. Szerintetek érdemes ilyen motort venni? Illetve a másik kérdés, hogyha mondjuk elérik a 100ezret, akkor nem lesz kuka a motor, csak nagyobb felújítás kell, nem?



jún. 24. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem vennék használt motort.
jún. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gondolom ez olyan mint az autóknál, karbantartás jóval fontosabb mint a km.
jún. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1. Ami eladó, azzal valami baj van/lesz. Ez a használt autó/motor piac

2. Kétütemű motorok kevesebbet mennek, mint négyütemű társaik.

3. Legyen szerelőd, aki átnézi ezt, vagy másikat.

jún. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
(500-as turaendúró a magyar prérin, inkább nem mondok véleményt, ízlés kérdése 🤦🤷😁
jún. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kérdező és #2 sokkal inkább olyan, főleg ezeknél a japán gyártmányoknál, ha a kézikönyvet ától cettig betartották az előző tulajok, adott km után megnézették azt, amit kell, ha azt javasolta a szerelő átnézésre, hogy ezt-azt meg kéne csinálni vagy cserélni, akkor meg is tették, akkor ezek pár százezer km-ig nagyon jó vételek.

Persze azt bele kell számolni, hogy megvétel után kell rá költeni. Én tök jó áron vettem az olyan 2001-es motorom, amit a szerelő is megdicsért, és a Magyarországra való 2013-as behozatala utáni km-eket el is hiszem róla, meg korához képest küllemre is szép, de az első évben azért pont elérte a "hivatalos" km a nagyszerviz idejét, hátsó gátlót fel kellett újítani, kormánycsapágy cserés volt stb. tehát a vételár kb. 40%-át az első évben még pluszban ráköltöttem. Mondjuk azóta sem kell vele semmit csinálni, csak olajcsere évente és nézni a gumit.


#2 Csak tudnám, hogy jön ehhez a kérdéshez a kétütemű.


#4 Mondjuk amilyen az útminőség néhány 2-3 számjegyű főutunkon, én totál megértem, hogy egy túraenduró kényelem és futómű fekszik sok embernek. Apám meg a sporttúrára esküszik, én meg az ország egyik végéből a másikba is elmegyek a kőkemény nyergű nakeddel. Ízlés kérdése.

jún. 25. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De amúgy azt támogatom, hogy vigyél magaddal embert, aki legalább külsőleg átnézi. Meg legyen a környékeden jó, japán motorokhoz értő szerelő, akiben meg is bízol (mondjuk biztos van ennek a típusnak is facebook csoportja, ott mindezt meg tudnád kérdezni, és nem kapnál sallang válaszokat).

De ha kérdés az, hogy mennyire számít a km, akkor tényleg vigyél valakit magaddal. Mert ugye az eladók elmondják a magukét, jobb esetben nem előremelegített motorral várnak, meg elküldenek próbaútra, amikor amúgy pont egy rövid próbakör az, ami alatt SEMMIT nem tudsz meg a motorról, hanem mellette állva kell tudni, mit érdemes megnézni.

jún. 25. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#3 hát baja sajnos mindennek lesz:D



#4 Igazából ott pont nem használom. Forgalomban fogom használni. Ez első motornak tökéletes, plusz A2 jogsim van. Meg külsőleg is nagyon tetszik.


#5 Köszönöm szépen!

Az előző tulajnál 6 évet volt, ő nem ment vele olyan sokat, de minden karbantartást megcsinált rajta, rendszeresen vitte szerelőhöz. Sajnos azt nem tudom, hogy az első tulajok hogyan bántak vele. Viszont az állapotát tekintve, szerintem ők is figyeltek rá.(remélem).

Azt sejtettem, hogy sokat kell majd költenem rá. Viszont remélem a motorrral komolyabb problémák nem lesznek. És hogy nem lesz kuka a motor egy idő után. Köszönöm mégegyszer!

jún. 25. 11:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Én soha nem km alapján veszek motort. Persze ha sok, akkor jobban figyelek esetleges hibákra.

Ha jó az állapota akkor jó az állapota.

jún. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!