Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Több ezer kilométeres utazás...

Több ezer kilométeres utazás előtt érdemes átnézetni az autót szakszervízben?

Figyelt kérdés

Az autó rendszeresen karban van tartva, most volt olaj és szűrőcsere. Ha elviszem autót szervízbe, hogy nézzék át, akkor mit tudnak megnézni, vagy mi az amit érdemes?

Kerekeket, ablakmosót és társait természetesen én is meg tudom vizsgálni.

Körülbelül 3000-3500km-ről van szó, és egy 80 000km-ert futott dízel autóról.



2012. márc. 18. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:

"Az autó rendszeresen karban van tartva, most volt olaj és szűrőcsere."

Egy 80 000km-ert futott dízel autónál szerintem ezek után egyszerűen nincs mit vizsgálni vagy cserélni.

Jó utat !

:O)

2012. márc. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%

csere olaj ,gázolaj szuro olaj szurő.

kerekek álapota fujd fel kevesebet fogyaszon .

2012. márc. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha biztosra akarsz menni elsősorban az elektronikát lenne érdemes megnézetni, illetve a gumik kopását tapadását sem ártana megvizsgálni. Esetleg a legfontosabb a hűtés átnézése szerintem, bár mivel még nincs nyár így nem biztos hogy szükség lesz rá. Amit még tanácsos megnézni amit szerintem otthon te is megtudsz a gyertyákat meg esetleg a fékeket egy szakemberrel hogy még kbb meddig bírják és a fékolajat is meg kéne nézned hogy meddig van a tartály.

Hosszú őt előtt amit még tudnod kell hogy vigyél magaddal biztonság kedvéért pótizzó készletet lehet hogy már nem kötelező de nem árt ha van kéznél. Szerszámokat minden esetre, és plusz biztosíték készletet valamint ami még nem árthat hogy nálad van legalább 2 flaska ásványvíz valami étel nehogy le menjen a vércukrod és tarts legalább 1-1,5 óránként pihenőt. Tapasztalatból mondom ezt mert én vezettem már nagy utat, igaz volt váltó sofőrünk de nem volt könnyű.

2012. márc. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, megfogadom a tanácsokat, de a dízel autóban a gyertyákat nehéz lesz megtalálni :)
2012. márc. 18. 11:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Izzítógyertya van!:)
2012. márc. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha normális autód van, akkor nincs mit átnézni rajta. Max azt, hogy 80e Km-nél könnyen lehet, hogy pont cserés az első fékbetét, biztos ne most kopjon le vasig:)
2012. márc. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a 30 éves golf1-el is mentem 2700 km-re. Na igaz az több pihenővel, mert én nem bírtam, de megvolt. Amit én vittem magammal, az egy kisebb szerszámos láda volt, de szerencsére nem kellett. Az egyetlen hiba az egy kiégett index izzó volt. Kb 10 perc alatt kicseréltem. Szerintem ha karba van tartva az autó, akkor indulj el bátran.
2012. márc. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!