Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbüntettek biztonsági öv...

Megbüntettek biztonsági öv elmulasztása miatt 20.000 forintra lakott területen belül. Jogos?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, 13.000 forint a kiszabható bírság lakott területen belül személyautóval. Ugyanakkor a papíron, amit a rendőr úr adott, 20.000-t írt fel, és amikor felhívtam a rendőrőrsöt, azt mondták biztos volt oka rá. Na már most más okról nem tájékoztattak, egyébként is egy utolsó vidéki kis utcában kaptak el egy három perces út alatt, de mindegy is így jártam, csak mielőtt bemegyek személyesen és felülvizsgálatot kérek, kérdezem hátha itt tud valaki pontosat mondani, mert a papír amit a rendőr út adott valóban 20.000-ről rendelkezik a kormányrendelet alapján (156/2009), de ennek a rendeletnek a címe:


a közúti árufuvarozáshoz, személyszállításhoz és a közúti közlekedéshez kapcsolódó egyes rendelkezések megsértése esetén kiszabható bírságok összegéről, valamint a bírságolással összefüggő hatósági feladatokról


Forrás: [link] - Wolters Kluwer - Minden jog fenntartva!



Most ez alapján rossz papírt kaptam, vagy az egész interneten rosszul tudják hogy mekkora bírság szabható ki ilyenkor?


Már csak azért is kérdezem, mert a magyar rendőrséget ismerve ebből egó-kérdés lesz tárgyilagos ügyintézés helyett, de azért az se normális ha ők nem tudják mi a helyes eljárás és kényük kedvük szerint osztogatják a csekkeket.



szept. 13. 10:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
22%
Tudom, nem vígasztal, de én a múltkor elindultam otthonról (30-as zónában élek), és két sarok múlva szirénázva jöttek utánam, és lekapcsoltak egy 42km/h-s(!) fotóval. 39ezerbe került a figyelmetlenségem (merthogy helyszínen elkapva zéró tolerancia van gyorshajtásra). Mondtam én is szépeket.
szept. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Igen.
szept. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Engem 13k multkor Pesten,de mondta hogy joarc vagyok,amugy 30-50k lenne
szept. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell szabálytalankodni srácok, aztán akkor nem lesz bünti.
szept. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Rizsázol egy csomót, de olvasni nem tudsz?

Te magad linkelted be, hogy 20.000 a bírság...

szept. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"De miért csak 20.000?"


Szerintem pont azért, mert magas büntetések esetén kevesebb lenne a szabálytalankodó, ergo kevesebb bevétel is lenne. Ez meg az a szint, ami még a szegény embert sem viseli meg, ezért kockáztat. A gazdag emberek meg úgy fizetik be ezeket mint más a villanyszámlát.


Főnökömnek sorba jöttek a csekkek, mert még fix kapunál is leszarja a sebességhatárt ahol csak fel kellene engedje a gázt.

szept. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Koplárovics Béci ***** válasza:

"azt hittem ez csak árufuvarozásra/személyszállításra vonatkozhat"


Akkor olvasd el mégegyszer. Figyelmesebben. Ez is ott van: "és a közúti közlekedéshez kapcsolódó egyes rendelkezések megsértése esetén kiszabható bírságok összegéről". Közúti közlekedés.


"persze, azért 2 km-en bekötött öv nélkül szerintem nem ugyanaz a kategória mint index nélkül 160-al előzni, erre most 20k is sok lesz."


A szabály az 2km-en is szabály, meg 2000km-en is. Ugyanazok a szabályok vonatkoznak. Nincs csak.


"de ezek friss (pár hónapos) cikkek."


A rendőr meg nem cikk alapján büntet, hanem az érvényben lévő törvény alapján.


"megnéztem vagy 6-8 2024-es tájékoztatást és mind emelésről beszél de nem ennyiről."


Kétszer emeltek, viszonylag gyorsan egymás után.


"a magyar rendőrséget ismerve ebből egó-kérdés lesz tárgyilagos ügyintézés helyett, de azért az se normális ha ők nem tudják mi a helyes eljárás és kényük kedvük szerint osztogatják a csekkeket."


Végül mégis az derült ki, hogy már megint nem a rendőr volt a hülye.

szept. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ha jogszabály írja elő az öv becsatolását, akkor jogosan büntrettek meg. A díjtételeket pár hete emelték. Emellett ha jól tudom az intézkedő rendőrnek van szubjektív mérlegelési jogköre a mértéket illetően.

Nem kötözködésképp és ne vedd magadra, de nem értem hogy egyeseknek miért esik nehezére bekötni magát. Engem egyáltalán nem zavar. Teljesen rutinszerű mozdulat, nem is tudatosan csinálom. Hanem automatikusan ahogy beülök, nyúlok az övért. Sokszor azon röhögök magamon, hogy csak a garázs elé állok ki a kocsival és már akkor is be vagyok kötve. :D Na meg ha nem kötöm be magam és elindulok, folyamatosan bimmbammozik az autó. Szerintem elég idegesítő. Az előző most 20 éves autóm és a mostani 6 éves is csinálja. Így én inkább bekötném magam, minthogy ezt halgassam folyamatosan.

szept. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!