Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbüntettek biztonsági öv...

Megbüntettek biztonsági öv elmulasztása miatt 20.000 forintra lakott területen belül. Jogos?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, 13.000 forint a kiszabható bírság lakott területen belül személyautóval. Ugyanakkor a papíron, amit a rendőr úr adott, 20.000-t írt fel, és amikor felhívtam a rendőrőrsöt, azt mondták biztos volt oka rá. Na már most más okról nem tájékoztattak, egyébként is egy utolsó vidéki kis utcában kaptak el egy három perces út alatt, de mindegy is így jártam, csak mielőtt bemegyek személyesen és felülvizsgálatot kérek, kérdezem hátha itt tud valaki pontosat mondani, mert a papír amit a rendőr út adott valóban 20.000-ről rendelkezik a kormányrendelet alapján (156/2009), de ennek a rendeletnek a címe:


a közúti árufuvarozáshoz, személyszállításhoz és a közúti közlekedéshez kapcsolódó egyes rendelkezések megsértése esetén kiszabható bírságok összegéről, valamint a bírságolással összefüggő hatósági feladatokról


Forrás: [link] - Wolters Kluwer - Minden jog fenntartva!



Most ez alapján rossz papírt kaptam, vagy az egész interneten rosszul tudják hogy mekkora bírság szabható ki ilyenkor?


Már csak azért is kérdezem, mert a magyar rendőrséget ismerve ebből egó-kérdés lesz tárgyilagos ügyintézés helyett, de azért az se normális ha ők nem tudják mi a helyes eljárás és kényük kedvük szerint osztogatják a csekkeket.



szept. 13. 10:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
22%
Engem múltkor céges dobozos kisteherautóval munkaidőben céges ruhában is 13-ra büntettek szóval szerintem veled voltak csak pöcsök
szept. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Augusztus 15-től drasztikusan emelkedtek a bírság összegek.
szept. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 krwkco ***** válasza:
100%

"de ennek a rendeletnek a címe:"

Nem az számít, hogy mi a rendelet címe, hanem hogy mi a tartalma. Ráadásul a címben benne van a "a közúti közlekedéshez kapcsolódó egyes rendelkezések megsértése esetén" kifejezés is.


És a 12. § szerint erre a helyzetre alkalmazható a 11/A. melléklet.

"a 11/A–11/F. mellékletben meghatározott összegű bírságot köteles fizetni az, aki...a biztonsági öv használatára...vonatkozóan a 11/A–11/F. mellékletben meghatározott valamely rendelkezést megsérti."


11/A. melléklet a 156/2009. (VII. 29.) Korm. rendelethez

"Biztonsági öv használata nélküli közlekedés...lakott területen 20 000"

Egyszóval, nincs esélyed.

szept. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Jó hát akkor benéztem bocs, kösz azért.


Csak azért volt fura mert júliusi cikk még 13.000-et ír, most nem tudom hogy akkor két hónap alatt megint emelkedett-e volna.

szept. 13. 10:56
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem megint, augusztus 15-én lépett hatályba a módosító rendelet. Szegény az eklézsia, emelni kellett a bírságokon (is).
szept. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Amit linkeltèl, ott biztonsági övre, lakott területen belülre 20 ezer forint van
szept. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy 20 ezer van ott, de azt hittem ez csak árufuvarozásra/személyszállításra vonatkozhat, mert ha rákeresel a neten még mindenhol azt írják hogy 13.000 lakott területen belül és 20.000 azon kívül.
szept. 13. 11:11
 8/18 anonim ***** válasza:
64%

De miért csak 20.000?


Nem értem, hogy lehetnek ennyire gyökerek a rendőrök, meg a szabályhozók...


Rengeteg a szabalytalankodo, fel kellene tolni a büntetéseket az egekbe és degeszre keresné magát a rendőrség.

szept. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%
7. Ha rákeresek a neten, találok húsz éve nemlétező jigszavályikat is.
szept. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

8. persze, azért 2 km-en bekötött öv nélkül szerintem nem ugyanaz a kategória mint index nélkül 160-al előzni, erre most 20k is sok lesz.


9. de ezek friss (pár hónapos) cikkek.


Mindegy nem vitatkozni akarok mert utolsó rezortként jövök gyakorira de egy kicsit félreérthető szerintem mert megnéztem vagy 6-8 2024-es tájékoztatást és mind emelésről beszél de nem ennyiről.

szept. 13. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!