Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi fog tönkre menni, és...

Mi fog tönkre menni, és mennyibe fog kerülni, ahogy a feleségem vezet(részletek lejjebb)?

Figyelt kérdés

Rángatja a váltókart, olyan szinten, hogy pl álló helyzetben is folyamatosan kettesből egyersbe bevágja. Kb 1000-1200 fordulaton felvált. 40-el már ötösben van. A váltásnak köze nincs a forgalmi viszonyokhoz, emelkedő, gyorsítás stb. Elindul, 1,2,3,4,5. A pirosnban folyamatosan tapossa a kuplungot. Indokolatlanul folyamatosan intenzíven fékez, felgyorsít-fékez-felgyorsít-fékez. Teljes első féket(tárcsa, betét) már cseréltettem 40 ezernél.

A fekvőrendőrökön ötvennel áthajt, majd szét esik a kocsi.


A lényeg: mivel én vagyok a férfi, én tankolok, biztosítást én fizetem, szervízt stb. Mi fog tönkre menni, és mennyibe fog kerülni?

25 éve vezet, semmilyen kritikát nem tűr, mondtam neki ha váltó, kuplung, futómű tönkre megy ő fizet.

Kérdés lehet, miért nem én vezetek? Ha együtt megyünk én vezetek, de legtöbbször nem vagyok ott szerencsére nem látom. Sajnos tegnap láttam.



szept. 13. 07:03
1 2
 1/18 Mad Max2 ***** válasza:
100%

Rengeteg autobarbár van magyarországon

Bármi tönkremehet idő előtt egy autóbarbár tevékenységének köszönhetően.

szept. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

“ha váltó, kuplung, futómű tönkre megy ő fizet.”


Előbb-utóbb ezek ígyis-úgyis tönkre mennek

szept. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%
Úristen ez a nő :D :D Ez a saját autója vagy közös?
szept. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%

Sok mindent. Váltó-kuplung-motor hármasból gyakorlatilag bármit. A fekvőrendőr miatt a futóműtől is hamar elbúcsúzhatsz, simán lehet hogy már rég szét van esve, csak még valamennyire bírja (pl. törött rugók már rég lehetnek, csak azt nem feltétlen érzed még)


"mondtam neki ha váltó, kuplung, futómű tönkre megy ő fizet." Ezzel kész is. Szard le. Nem akarok bunkó lenni, vagy megbántani akár téged, akár őt, de az a nő egy világi balf*sz. Ilyen embert nemhogy autó, semmilyen műszaki dolognak a közelébe SE szabad engedni.

szept. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Közös.


2-es: Persze tönkre megy, de nem mindegy mikor.

szept. 13. 07:26
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A személyiség alapvető elemei autóvezetésnél világosan jelentkeznek, úgy kell ezt felfogni, mint a másik ember önvallomását saját magáról.
szept. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Gari lejárta után eladjátok keveset futottként. Aztán az újat nyüstölheti megint.


Érdemes lenne automatát venni neki.

szept. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%
Vegyél automatát, akkor nincs ezen vita
szept. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%

1. Az állandó alacsony fordulatszám miatt a motor le fog csapágyasodni idővel. Ennek változó a költsége. Kisautóknál 100-200 ezer ft szerintem alsó hangon van. Ha nincs időben csapágyazva, akkor bizony jelentős motorkár lesz, ez egy kisautó esetében már gazdasági totálkár.

2. A váltónak sem tesz jót az indokolatlan terhelés és a rángatás, vélhetően ott is lesz majd valami csapágyprobléma. Ennek a költségét lehetetlen megtippelni, de százezres nagyságrend ez is, mert egy csapágy miatt senki nem fogja neked szétkapni a váltót, magyarul az összeset cseréltetni kell.

3. A kinyomott kuplunggal várakozás a motor támcsapágyait és a kuplung kinyomócsapágyait terheli feleslegesen.

4. Az indokolatlan gyorsítás/fékezés elsősorban a féket koptatja, és a fogyasztást emeli. De ha hidegen is így vezet, az ismét csak a motor csapágyasodását segíti elő. Ugyanis nincs normális olajnyomás, amíg be nem melegszik az olaj.

5. A fekvőrendőrös mutatvány elsősorban a lengéscsillapítókat és a rugókat fogja tönkretenni, illetve ha odaveri az alját egyszer komolyabban, az nem csak esztétikai probléma lehet, hanem kilyukad az olajteknő. Ami nem lesz kellemes, és olcsó sem.


Összefoglalva, szerintem szépen tiltsd meg neki, hogy vezessen, amíg nem hajlandó elismerni a hibáit és megtanulni vezetni.


Ne legyél papucs.

szept. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"Mi fog tönkre menni...?"

A házasságotok.

szept. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!