Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nehezebbek az elektromos...

Miért nehezebbek az elektromos autók, mint a belsőégésü motorosok?

Figyelt kérdés
Hülye kérdés, de mentségemre szóljon, hogy 17 éves vagyok, és nemigazán értek hozzájuk. Értem én, hogy nehéz az akku, na de ennyire? Csak azért merült fel a kérdés, mert RC rajongó vagyok, és ebben a müfajban rendszerint a benzinesek (nitrometán) nehezebbek ugyanazon teljesítmény kategóriában, mint az akkusok.
szept. 12. 11:14
 1/6 Telelő Teve ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül nehezebbek, a Dacia Spring pl. kijön 1 tonna alatt, míg a hasonló kategóriás Fiat Panda menetkészen még egy kicsit nehezebb is.


Akkor lesz nehéz, ha a több száz kilométeres hatótávot üldözve elkezdik sokszorozni az akkumulátor csomag méretét. A nagy akkuhoz viszont bonyolult futómű kell nagy kerekekkel, így ez a tömegnövekedés egy bizonyos szint után nem lineáris, hanem sokkal meredekebb, mert a hatékonyság is romlik.


Mondjuk egy üres autó karosszéria 750 kg, amibe - a fenti példából kiindulva - bele lehet rakni 200 kg-ból benzines hajtást meg elektromosat is ami elmegy mondjuk 160 kilométert. De ha 320 kilométeres hatótávot akarok az nem további +200 kiló lesz, mert a jármű többi mérete is növekszik inkább +3-400 kg, szóval ilyen 1300-1400 kg-os össztömeg. 640 kilométeres hatótávú autó meg elképzelhetetlen 2 tonna alatt, mert ahhoz valami nagy szedán vagy SUV karosszéria szüksésges.

szept. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Ennyivel. Egy átlag belsőégésű motor 60-80kg, egy akkupakk pedig több száz kiló + differenciálmű + villanymotor.


Legegyszerűbb összehasonlítás olyat keresni, amiből van mindkettő. Például 7-es eGolf 115LE 1510kg, míg a 125LE-s 1.4 TSI (turbóbenzin) 1225kg. Szűk 300kg és azért az eGolf hatótávja alig 150km körül van, elég kicsi akkupakk van benne. Egy "klasszikusabb" EV-ben, amik bírnak átlag 300-500km-t, nyilván sokkal nagyobb az akkupakk is, ott már 500-1000kg között van a különbség.

szept. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Morzsi007 ***** válasza:

Rc nitros autókba ugyanúgy kell, igaz kisebb aksi, plusz szervo és legtöbb alkatrésze fém. Az én elektromos RC autómba minden műanyag, így jóval könnyebb, mint ugyanilyen nitrós változat, de ettől még erős és gyors és könnyebb, de nem olyan merev.


Ha megnézel egy Bugatti Chiront és egy Model S Plaid tömegét majdnem ugyanannyi. 2T vs 2.2T.

szept. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az akku miatt.
szept. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szolovjov ***** válasza:
49%
Mert az elektromos áramot nem lehet gazdaságosan tárolni. Zsákutca.
szept. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%
Erős lenne, ha az elektrokos áram és annak tárolása zsákutca lenne, az egész világ erre épül, 100 éves technológia. Ilyen baromságot is csak f astrás proli ír, aki valamiért megszólítva érzi magát a legkevésbé sem neki szóló kérdésekben.
szept. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!