Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha kivettem a rádiót az...

Ha kivettem a rádiót az autóból, kivehetem a biztosítékát?

Figyelt kérdés
Kiszereltem az autóbómból a rádiót mert nincsen semmi szükségem rá, ha kiveszem a biztosítékát, azzal tudom áramtalanítani a kábeleit? És mielőtt a biztosítékokhoz nyúlok, kössem le az akkumlátort? Nem szeretném ha hozzáérnének valamihez és zárlat keletkezne.

aug. 29. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem szabad, mert ez is pont olyan mint a kézigránát biztositéka, és ugyanúgy fel fog robbanni a rádiód . 😁😁
aug. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A biztositekkal kellett volna kezdeni...
aug. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy kettö írja. Viszont nem ártana tudni, hogy ez csak a rádió biztosítéka, vagy lóg még rajta valami. Ha kiveszed mondjuk úgyis rájössz.
aug. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy a kábelek végein csak a csupasz vezetékek vannak vagy a gyári csatlakozók vagy valami rágányolt szabványtalan kitudja milyen csatlakozó. Normál esetben ha van áram a csatlakozóban így sem tudna hozzáérni testhez például a pozitív ami a gondot tudja okozni. Persze jobb lett volna magát a biztosítékot kiszedni mielőtt piszkáltad volna a rádiót, vagy az akkusarut levenni, de már mindegy.

Így látatlanba nehéz azért mondani is valamit. Én azért megnézném hogy azon az áramkörön amin a rádió kapja az áramot van-e még más fogyasztó amire szükség van és használnád mert akkor az sem fog működni. Ha van valami akkor a rádió kábelvégeget vagy a csatlakozót kell leszigetelni jó alaposan hogy védve legyen. Bár mondjuk ha a rádió helyén csak az üres helye lesz és nem tudod semmivel sem "befalazni" akkor mégis csak jobb ha maradt volna bent a rádió benne a csatlakozóval, max a rádióban lévő biztosítékot szeded ki hogy ne működhessen még az is egy jobb megoldás lenne én szerintem.

aug. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Előtte levettem az akusarut, de utána visszaraktam. Akkor utána nézek, hogy hányas, és van e más is azon a biztosítékon, és ha nem, akkor azt kiveszem.
aug. 29. 19:59
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! 😃
aug. 29. 19:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!