Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egybeköthetem a visszapillantó...

Egybeköthetem a visszapillantó indexxel az autó oldalsó (sárvédős) indexeit?

Figyelt kérdés
Vettem egy autót, amiben a visszapillantókban is van index, de minap cserélni akartam led folyófényesre az oldalsó sárvédő indexeket, de csak foglalat van benne, semmi kábelezés. Van egy olyan érzésem hogy kivették, és átvezették a visszapillantóba. Az a kérdésem ha beteszem az új indexet, és abból a kábelt ráhúzom a visszapillantó indexére akkor annak van valami negatívuma, többletfeszültség vagy valami? Vagy csak annyi lenne hogy ha esetleg kiégne a visszapillantós, kimenne vele együtt az oldalsó?

jún. 18. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha plusz fogyasztot teszel rá, akkor valószínűleg lasabban fog villogni.
jún. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, akkor ezért lehetett hogy inkább átrakták a visszapillantóba, és üresen hagyták az oldalsót? Ezt mivel lehetne megoldani?
jún. 18. 20:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezelőtt 50 évvel valóban befolyásolhatta a villogás frekvenciáját a terhelés nagysága. De azokban az időkben is csak akkor, ha a terhelésen keresztül kapta meg a bimetáll a testet. Beköthető volt az "ótomata" úgy is, hogy az is megkapta a testet, és így a frekvenciája állandó volt.

Ma már általában az irányjelző is egy integrált vezérlőből működik, és az a a funkció megvan a vezérlőben, hogy ha egyik oldal nem megy, akkor gyorsabban villog. De hogy lassabban villogjon, ha többlet teher van rajta... Ez az utánfutós működést is rossz irányba befolyásolná.

Még kérdés, mennyit eszik egy led-es megoldás, hogy megváltoztatná a terhelést számottevően.

jún. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ez az utánfutós működést is rossz irányba befolyásolná."


A mostani autókon már nem a hátsó lámpára kötik a vonóhorog csatlakozóját, hanem van hozzá egy vezérlőmodul, pont azért , mert bekutyulna az index vezérlésébe, illetve a CAN busz miatt hibát is dobna. Ezért sem lehet össze-vissza LED-esíteni a világítás elemeit, mert a vezérlő figyeli a fogyasztók ellenállását, és ebből tudja, hogy az épp működik-e vagy kiégett.

jún. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"épp működik-e vagy kiégett"

Nos, akkor nincs probléma többlet terheléssel, mert az pont beleillik a működik-be, és nem illik bele a kiégett-be.

jún. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 Nagyon nem, mert a vezérlő csak egy szűk ellenállási értéket tart normálisnak, ha ettől több, akkor lekapcsolja azt a fogyasztót, mert zárlatosnak ítéli.
jún. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!