Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autó, és a krokodik emelő...

Az autó, és a krokodik emelő közé mit lehet/érdemes tenni, ami növeli a terhelt felületet?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm fakockákkal operál. Sajnos az autóm emelési pontjainál nem kockáztatnék emelést, és a kis "pogácsát" kevésnek tartom, szeretnék kárt nem tenni az autó alvázában, alkatrészeiben. Legutóbb talán a bölcsőnél emelték az autóm.


Ha tudnátok 1-2 tippet adni (a fa "kocka" is rendben van, csak nem tudom, hol szerezhetnék be ilyet), azt megköszönöm!


szept. 10. 23:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Én fakocka működik, bár én inkább középen emelem az első-hátsó emelési pontoknál..
szept. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Fakockát használunk mi is illetve vannak négyzet alakú keményebb gumi pogácsa féleségek, azokat is szoktuk, de azok böszme vastagok


[link]


Ilyesmi

szept. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha az autó emelési pontjain - amik eleve erősítettek hogy ne tegyen az autóban kárt ha használják őket - kockázatosnak tartod az emelést és erre valós okod van, akkor abban az alvázban már nemigen lehet kárt tenni.


Egyébként meg egy darab parketta, vagy bármilyen deszka darab is megteszi. Ha eltörik mehet a tűzre, vagy a szemétbe és jöhet a következő.

Ha nem gépkocsi emelésből élsz, akkor arra az évi pár alkalomra bármi megfelel.

szept. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Vágj fenyő deszkából egy 15*15-ös darabot és az jó.

" a fa "kocka" is rendben van, csak nem tudom, hol szerezhetnék be ilyet "

AZért ezt nem hiszem el hogy ne tudd , bármilyen fűrésztelepen , de akár építők boltjában is lehet kapni.

szept. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én rendeltem kínából direkt emelőhöz való gumipogácsát. Egy emelést kibír, utána elreped. Nem sokat ér.

Próbálkoztam deszkadarabbal. Az jó volt, csak nekem nem túl bizalomgerjesztő, hogy recseg-ropog. Az is simán elhasadhat a teher alatt.

Aztán vastagabb rétegelt lemezből vágtam egy darabot. Ez nem recseg, elég strapabírónak tűnik. A csupasz fémet a fémre én se szívesen rakom.

Ne a vékony lemezeknél emeld, hanem keress vastagabb masszívabb pontokat. A bölcső is jó, vagy a fotómű bekötési pontjai. Nálam mindkét autómnál a küszöbön lévő emelési pontoktól kicsit beljebb az autó mind a négy sarkában van egy-egy kb. tenyérnyi felület, ami nem lemez, hanem vastagabb vas. Mintha csak erre találták volna ki. Én oda szoktam tenni az emeleőt.

szept. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok.


#1 Toldott-foldott sajnos az alváz, emelési pontokkal nem játszanék.


#2 Ez szuper. Drága, de szuper :)


#3 Azért lehet az alvázban kárt tenni, és egy balul elsült emelésnél bizonyára másban is. A parketta is jó ötlet.


#4 Ha tudnám, mit és hol érdemes beszerezni, nem kérdeztem volna.


5# Fémmel egyértelműen nem próbálkoznék. Fa, vagy a gumi kocka tűnik jó megoldásnak. A kis gumipogácsákban pedig én sem hiszek. Aztán majd az is jó kérdés lesz még, hogy mi az, ami befér például a bölcső, és az emelő közé. Méricskélek azért majd egyet.

szept. 11. 12:22
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan írják: bármilyen deszka vagy léc darab megfelelő. Az autó emelési pont pedig azért van, hogy ott minden nélkül is szabad emelni.
szept. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%

#6 Wartburg, vagy régi bogár ez hogy alvázas? :D :D :D


Nekem rendben vannak az emelési pontok, de hátul és elöl a hosszanti merevítőn vannak kimondottan erre való pontok, és ott emelek inkább.. vagy csápos emelő..

szept. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#7 Köszi. Erősen korrodált az alváz, az egyik emelési pont 3 vagy 4 mm-es acél lemezzel van "pótolva". Nem mernék kockáztatni. És nem, egyáltalán nem vagyok büszke az állapotára, sőt! :/


#8 Fiat Punto :) Rendkívül elhanyagoltan vettem, rengeteg pénzem áll benne, de az alváz kikupálásáig ezidáig sem jutottam el, és nem kizárt, hogy ez már így is marad, amíg még "él". A csápos emelő egy nagyon klassz dolog, csak sem az, sem az autó nem tud feljönni a panelba :D

szept. 11. 23:58
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem is tudtam hogy a fiatputtó is alvázas, azthittem az már önhordó..
szept. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!